Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Zanim udam się do lekarza po skierowanie do ortopedy albo naczyniowca, stwierdziłem, że zapytam jeszcze Was.

Po półtora miesięcznej przerwie wracam do biegania. Jako że, dopiero trzeci dzień biegam po takie przerwie, to średnio robię 5-7km. Kondycyjne czuje się odpukać bardzo dobrze, spokojnie taki dystans wytrzymuje. Niestety, ale z nieznanych mi przyczyn pojawił się problem z jedną nogą. Po jakiś 3 kilometrach zaczynam odczuwać ból w lewej nodze. Ból odczuwam od łydki w dół. Jest to taki ból jakby ktoś wsadził mi balona do nogi i zaczął go dmuchać. Taki ból rozpierajacy. Pod koniec dystansu przeradza się w lekkie drętwienie stopy.

Ten ból pojawia się tylko w nodze lewej. Prawa funkcjonuje normalnie. Myślałem, że może to wina sznurowania. Poprawilem sznurowania i jest o wiele lżej niż w prawym bucie, a problem i tak jest. Przed każdym biegiem robię 5-10 minut rozgrzewki i w trakcie po 3km również. Po bieganiu też z kilka ćwiczeń zrobię i spaceruje. Biegam w butach Nike Pegasus 35 i biegam najczęściej po asfalcie albo czasami po chodniku z kostki brukowej.

Ma ktoś może jakiś pomysł o co może chodzić?
#bieganie #medycyna
  • 6
@magucio: sugerowalbym ubrac zwykle sportowe buty i zrobic te 4km, kolana ci nie wybuchna a weliminujesz buty jako winowajce.

Piszesz ze wracasz po przerwie, a czym ona byla spowodowana? I czy wczesniej nie miales takich akcji?
To uczucie pojawia sie tylko w trakcie biegania? Znika pozniej w domu, czy sie utrzymuje jakos dlugoe? Nie lapie cie np w nocy, albo nad ranem dziwna sztywnosc w tej nodze?

Co do lekarza natomiast,
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@PurpleHaze: 1. Buty mogły by być winowajca Kiedy tylko jedna noga boli? Bo tak jak mówię tylko lewa noga boli
2. Wracam po przerwie, bo wcześniej biegałem styczen+luty, a w marcu i kwietniu nie miałem kiedy. Wcześniej taka akcja trafiała się raz na tydzień, a biegałem 4 razy w tygodniu
3. Uczucie pojawia się tylko przy biegu. Przy chodzenia nawet po 15-20 km jest okej. Przy rowerze również jest okej.
4.
@magucio: mogą być buty w połączeniu z jakaś Twoja dysfunkcją, noga krótsza, coś z biodrem, ja tak miałem kupiłem nowe Brooksy po dłuższej przerwie w bieganiu, i zaczęła mnie boleć jedna stopa, a biegałem wcześniej maratony więc dość dużo, poszedłem do ortopedy i na RTG i się okazało że mam wyrośl kostną w biodrze, która powoduje rotowanie nogi, akurat przy tych butach to wyszlo, buty ciągle mam już nie boli ciało
@magucio z opisu wygląda ja shin splints. Dość częsta kontuzja u biegaczy. Poczytaj sobie o tym. Możesz kupić sobie skarpetki/opaski kompresyjne, zwolnij trochę, technika biegu też pewnie będzie miała znaczenie.