Wpis z mikrobloga

Zastanawiacie się ile mogła kosztować budowa domu jendorodzinnego na wsi w roku 1977? Babcia wygrzebala dziś swój stary notesik gdzie zapisywala wszystkie przychody i rozchody. Dom około 200 metrów mieszkalnych. Podpiwniczenie, parter i strych.

#budujzwykopem #ciekawostki #prl #historia #budownictwo
Pobierz mlodybog_11 - Zastanawiacie się ile mogła kosztować budowa domu jendorodzinnego na ws...
źródło: comment_zets1vZT4ff0VEMNRzC7htShxXxrWJ58.jpg
  • 80
@mlodybog_11: nieźle. To przypomina mi jak mój dziadek budował dom. Cegły to pustaki żwirowe, więc o termoizolacji można było pomarzyć xD Najlepszy patent zrobił z dachem. Na szkielet dachu naciągnął... pocięte beczki po ropie XD a że dziadek pracował w PKP niedaleko Małaszewicz, to trochę ich pozałatwiał. Pociął, wyprostował, na to eternit. Tak samo zrobił z dachem na oborze czy innych budynkach gospodarczych. Ba! Taki jeden, gdzie trzymał narzędzia, węgiel czy
@mlodybog_11: Czyli w latach 70 taki dom był ekwiwalentem 65 macior 120 kilowych. Dziś za tyle świń nie masz nawet co o działce pod budowę domu pomarzyć.

Ktoś może na tej podstawie wysnuć wniosek, że kiedyś było lepiej - ja wysnuwam jednak nieco inny wniosek. Tamten system był mega niezbilansowany ekonomicznie, skoro dobro trwałe, nieruchomość, jakim był dom (coś na całe życie) był warty tylko tyle. Zupełnie inne realia. Wychodzi na