Wpis z mikrobloga

#programowanie Pytanie do mistrzów #android - załóżmy, że macie aplikacje serwerową , z którą komunikuje się wasza aplikacja. Chcielibyście, żeby aplikacja wyświetlała notyfikacje w oparicu o info, które można zebrać z tej aplikacji - jak rozwiązujecie pobieranie informacji? Tworzycie osobny wątek w którym co jakiś czas wysyłacie zapytanie http o to, czy nie wyswietlić informacji? Czy może (szalony pomysł) w tym serwerze dodajecie websocket i robicie tak, żeby określone info wysyłane od serwera przez websocket wyświetlało notyfikację?
  • 13
@mk321: otagowałem bo stwierdziłem, że i tak dopiero na dziennej ktoś odpisze :D nie dopisałem, że notyfikacje będę wysyłał raz, max dwa razy dziennie, raczej o stałej porze więc użycie websocketów wydało mi się trochę przesadą. Czytam właśnie o AlarmManagerze, w którym można puszczać wygodnie zapytania do serwera nawet jeżeli apka nie jest uruchomiona, korzystałeś z tego może?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@htfhere: to jak wiesz kiedy będziesz wysyłał, to zrób jakiś cron/scheduler i odpytuj tylko dwa razy dziennie. Oczywiście z opóźnieniem, żeby mieć pewność że już się wykonało i błędem na nieścisłość czasu.
@kebab-case: to zapisz sobie żeby więcej nie polecać tego #!$%@?, oficjalne getting started z błędami i nieaktualne informacje w dokumentacji sprawiają, że już łatwiej byłoby w tym przypadku "wynaleźć koło na nowo"