Wpis z mikrobloga

@wus1 nie żadna wojna i nie z firmami kurierskimi. Poczta na monopol na obsługę listów do 50g, Inpost docierał przesyłki żeby przekraczały 50g. Ich blaszki były stalowe i jednolite - pic rel.

Te E to są blachy z rdzenia transformatora. W rdzeniu indukują się pasożytnicze Prądy wirowe (zwane również prądem Foucaulta). Żeby temu przeciwdziałać rdzeń jest robiony z wielu cienkich izolowanych blach zamiast z jednolitego kawałka.
Pobierz emesc - @wus1 nie żadna wojna i nie z firmami kurierskimi. Poczta na monopol na obsłu...
źródło: comment_hj72RY3vntDr30JaXfMq8Guj607Y8MYd.jpg
więc inPost gdy wygrał przetarg dociazal urzędowe listy żeby wszystko było zgodnie z prawem.


@Vinniczek: to kompletnie nie ma sensu, pleciesz glupoty zaslyszane z rozmow rodzicow... inpost zadnego przetargu nie wygral, zgodnie z prawem mogl byc tylko jeden operator pocztowy dla listow do okreslonej wagi. Inpost wrzucal blaszki, aby jego listy nie byly ponizej ustawowej wagi. W ten sposob mogl rowniez swiadczyc oferte dla masowych nadawcow.
@wus1
@inquis1t0r takie transformatory były w starych telewizorach i innych urządzeniach elektrycznych. U mnie na osiedlu w latach 90 bardzo często jak ludzie kupowali nowe, kolorowe telewizory to stare lądowały na śmietniku. A potem złomiarze robili sekcję zwłok i zabierali miedź, która była na tym nawinieta na handel a reszta dalej leżała i czekała na dalsze zagospodarowanie.
@Vinniczek typie, ogarniaj swoje frustracje. Wkleiłem ci obrazek, a ty już biedny pojazd po rodzince. Srogie piguły. Do tego brawa, jeżeli autokorekta za ciebie publikuje twoje treści. xD
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@HHHHHH:
Tak masz rację, pomieszałem sprawę listów sądowych z blaszkami, ale mogłeś sobie jakieś osobiste wycieczki darować, nie każdy jak ty ma teraz 50 lat żeby wszystko pamiętać, ale też nie wszyscy w 2010 mieli mniej niż 12 lat.