Wpis z mikrobloga

Kochani, wiem, że tu nie miejsce i czas na szukanie behawiorysty, ale może ktoś z Was ma super pomysł na problem z jakim się borykamy.
Piesio nie chce iść na spacer. Wyjdzie przed klatkę na trawkę, załatwi swoje potrzeby i dalej nic. Siada i wygląda na obrażoną królewnę xD w każdym razie - próbowałam akcji nagradzania za każdy mały kroczek, ale po dwóch, trzech smakołykach młoda odmawia i wracamy znowu do upartego osiołka. Wynosiłam ją też na rękach, ale po odstawieniu na ziemię pies zaczyna napierdzielać w stronę domu. Spacer z zabawką też ją nudzi, nie interesuje się w ogóle. Jakieś pro tipy? ( ͡° ʖ̯ ͡°) #pies #tresura #behawiorystyka
drzewnyzwierz - Kochani, wiem, że tu nie miejsce i czas na szukanie behawiorysty, ale...

źródło: comment_vw8Z4I3d5W6hMPGqwXhkgyo1DcD4U1OK.jpg

Pobierz
  • 134
  • Odpowiedz
@drzewnyzwierz:
1. zamień obrożę na uprząż/szelki - często pomaga
2. dokładna weryfikacja czy nie ma problemów z narządem ruchu
3. jak psa spotkało coś złego na spacerze, to będzie unikał pojawienia się w podobnej sytuacji; trzeba obserwować w którym momencie robi się nerwowy
  • Odpowiedz
@drzewnyzwierz: Nie wiem jak długo go masz, ale od razu widać, że próbuje cię wychowywać. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Według mnie smakołyki na spacerze, żeby zrobił kilka kroków to bardzo zły pomysł.
Wszystkie powyższe wpisy godne uwagi. Szczególnie te z dopasowaniem obroży / szelek i towarzystwem innego psa.
  • Odpowiedz
@drzewnyzwierz: Po pierwsze czy pies sterylizowany? Jeżeli tak to może po zabiegu stał się leniwy i bez życia- to normalne. Po drugie poczytaj o danej rasie, niektóre rasy są po prostu leniwe i dlatego ludzie kupują takie do domów, mieszkań w blokach, itp.
  • Odpowiedz
@drzewnyzwierz: zabierz na rękach/samochodem daleko od domu i wróćcie z buta. mój pies gdy pada deszcz lub wieje mocny wiatr (boi się tego niesamowicie) załatwia się max 50m od domu, po czym zapiera się i nie pójdzie dalej. jak jest ładna pogoda to może chodzić godzinami
  • Odpowiedz