Wpis z mikrobloga

SIEMA! Wracam z comiesięcznym raportem ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Zanim przeczytasz:

Podsumowanie konta w PDF: https://docdro.id/o7GbNhG

Kwiecień to był wyjątkowo solidny dla mnie miesiac, chociaz... końcówka okazała się być bolesna, a wszystko za sprawą holdowania srebra z Marca.

Bez zbędnego przedłużania:

Kwota startowa konta [01.02.2019]: 1500 zł
Saldo 01.04.2019: 1416,05 zł
Saldo 30.04.2019: _ 1408,78 zł
Zysk: -7,27 zł
Procentowy zysk [w stosunku do kwoty startowej]: -0,48%
Procentowy zysk [w stosunku do Salda z 01.04.2019]: -0,51%
Współczynnik tradów zyskownych do stratnych: 22/3

Opis:

Zacząłem tradowac nieco większymi sumami tzn. staram sie inwestować od 350 do 600zl per trade. Głównie dlatego, że zwiększam dzięki temu zyski i dlatego, że większość moich dezycji jest poprawna i zyskuje co potwierdza stosunek 22/3 w trasach zyskownych do stratnych.

Gdyby nie przetrzymane srebro z marca miałbym już 1550 zł na koncie, więc pomimo 22 poprawnych tradowow, te 3 stratne zjadły cały zysk. To nie przypadek, cały czas mam kłopot z ucinaniem strat, a jeszcze większy z okreslaniem stop lossu. Dlatego robię co mogę żeby te największą swoją słabość zniwelować choć nie jest to łatwe. (Ale jest to wyłącznie czynnik emocjonalny)

Jeśli miałbym podsumować ten miesiąc to powiedziałbym, że: nie ma nic gorszego niż wpływ emocji na tradowanie, wyeliminowanie tego pozwala na naprawdę fajne rezultaty, choć nie jest to łatwe

Plany:

- ucinanie strat szybko, a zysków późno,
- eliminowanie emocji w tradowaniu,
- osiągnięcie 1500zl wartości konta do czerwca,
- stopniowe zwiększanie ilości inwestowanej kwoty per trade, docelowo do 80-90% wartości konta.

Uwagi:

Najlepiej czuje się w daytradowaniu, a z tego co widzę, największe straty mam że swingów, nie dlatego, że ich nie umiem robić, ale dlatego, że są swingami tylko dlatego, że nie ucinam strat, a widzę długofalowy potencjał w danym aktywie. Brzmi mądrze, ale muszę z tym skończyć dlatego, że nie opłaca mi się mieć zamrożonego kapitału w swingach, które de facto w perspektywie czasu traca, lub słabo zyskują.

Long term nie jest dla mnie - przynajmniej teraz

Zapraszam do komentowania, konstruktywnej krytyki i dzielenia się doświadczeniami i zdaniem
#gimpsontraduje #gielda #zainteresowania #pieniadze #forex
Gimpson - SIEMA! Wracam z comiesięcznym raportem ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Zanim przeczytasz:

...

źródło: comment_XSO4uVCh1WFP5Z7HJpUdgkkM5V42oC9G.jpg

Pobierz
  • 23
@GrzeesiekLBL: Uczę się i doświadczam. Nie jestem ekspertem, a giełda to nie gra, choć jeśli wchodzisz to bez wiedzy to może się tak skończyć.

Ja robię to co robię żeby budować swoją przyszłość, stać się konsekwentnym w zyskach i dzięki giełdzie robić duże pieniądze. To nie jest bajka czy bzdura, to jest droga, która istnieje i którą można realizować.

Mylisz się jeśli uznajesz giełdę za hazard
@Gimpson oczywiście że nie zawsze to hazard. Niestety u 99% tak się kończy. Duże pieniądze ? Może itak ale jak masz duży kapitał początkowy. Z 1 czy 10k nie zrobisz za dużo. Warto się zastanowić czy poświęcany czas nie lepiej zainwestować w inny sposób jeśli inwestujesz tak mały kapitał. Chyba że to próba i jednak potem chcesz wrzucić więcej
@GrzeesiekLBL: Swoimi postami pokazuje swoją drogą i uswiadamiam, że to emocje stoją w głównej mierze za przegraną.

90% traci nie dlatego, że giełda jest "be", ale dlatego, że kierują nimi emocje np. chciwość, brak wiedzy itp. poza tym jest niski próg wejścia, każdy może mieć konto na giełdzie.

Operuje taka kwota, a nie inną dlatego, że to mi pasuje, gdy zacznę progresowac zwiększę kwotę - giełda to najłatwiejszy to skalowania interes.
@Gimpson możliwe pod warunkiem że broker nie zacznie robić pod górkę jak zaczniesz wyciągać większą kasę oraz, że Ty będziesz tak samo reagował na stratę 10 i 10000PLN. Poza drobnymi wyjątkami nie spotkałem nikogo kto byłby w długim terminie na plusie. Jak myślisz czemu ? Nie wierz tym wszystkim ludziom w necie co gadają tylko albo pokazują pojedyncze pozycje. Pita żaden nie pokazuje, żaden ;)
@GrzeesiekLBL: Jeśli chodzi o ludzi, którzy zarabiają i są szczerzy w tym bo pokazują wszelkie dowody, wyciągi itp itd. to Ricky Guietierrez oraz Umar Ashraf obaj mają 24 lata, a robią miliony.

To o czym wspomniałeś to znowu aspekt psychologiczny i emocjonalny oraz zarządzanie ryzykiem.
@GrzeesiekLBL: Zobacz - 90% przegrywa czyli 10% wygrywa czyli oni zarabiają to co 90% wydaje. Więc suma nie jest mała. A te 10% to NIE jacyś Bogowie czy geniusze, to też ludzie, którzy przeszli jakaś drogę żeby to osiągnąć. Wystarczy znaleźć tę drogę dla samego siebie