Wpis z mikrobloga

Kontynuując wczorajszy wątek - wiemy już, jak wyglądało zatrzymanie kobiety oskarżonej o straszną zbrodnię pokolorowania aureoli matki boskiej na tęczowo:

O godz. 6 rano do jej mieszkania w Warszawie weszło sześciu policjantów. Przeszukali lokal i zabezpieczyli m.in. telefon, komputery, pen drivy i płyty. Po przeszukaniu przewieźli 51-latkę do Komendy Miejskiej Policji w Płocku.

Przed godz. 16 zakończyło się trwające blisko pięć godzin przesłuchanie aktywistki. - Przedstawiono mi zarzut obrazy uczuć religijnych. Najpierw policjanci zapowiedzieli, że zostanę osadzona co najmniej na dobę, ale kiedy mój pełnomocnik zadzwonił do prokuratora, ten powiedział, że o niczym nie wiedział i ostatecznie zostałam zwolniona - relacjonuje aktywistka. - Wcześniej zdjęto mi odciski palców i pobrano materiał biologiczny. źródło


Tak że pamiętajcie: tęczowa aureola = policja o 6 rano, zabranie komputerów i telefonów, godziny przesłuchań, groźba zatrzymania i pobranie próbek DNA. Krótko mówiąc, optymalne wykorzystanie pieniędzy podatników i czasu policji.

**********

Ale zgodnie ze słowami Prezesa "kto podnosi rękę na Kościół, podnosi rękę na Polskę" to nie koniec wymuszania katolickiej poprawności politycznej przez Jedyną Słuszną Partię. Wczoraj zawiadomienie o mowie nienawiści wobec katolików (art. 257 KK) złożył poseł tejże w związku z "chrystianofobicznym" wykładem Leszka Jażdżewskiego, który wypowiedział "haniebne" (to z kolei minister Błaszczak) słowa, że polski Kościół jest niemoralny i oddalił się od Ewangelii. źródło

Co ciekawe, komentarze na zalinkowanej prawicowej stronie są bardzo pochlebne wobec, cytat, "brania lewactwa za mordę". Kolejny raz okazuje się, że nie ma bardziej wrażliwej, antywolnościowej i politycznie poprawnej grupy niż "wolnościowa i niepoprawna politycznie" polska prawica.

********

PS W związku z pokolorowaniem aureolki na tęczowo minister Brudziński napisał:

Dziękuję @PolskaPolicja za sprawną akcję z wytypowaniem i zatrzymaniem osoby podejrzewanej o profanację świętego od wieków dla Polaków wizerunku Matki Bożej. Żadne bajanie o wolności i „tolerancji” NIKOMU nie daje prawa do obrażania uczuć
ludzi wierzących.

Natomiast Episkopat wyraził następujące oburzenie:

Profanacja obrazu spowodowała ogromny ból. Napełnia niepokojem Polki i Polaków, dla których Jasnogórska Ikona jest świętością. Apelujemy, aby – niezależnie od przekonań i osobistych poglądów – szanować uczucia religijne
ludzi wierzących.

Szkoda, że nikt nie dba o uczucia ludzi niewierzących i przez wierzących prześladowanych. No ale wtedy to byłaby lewacka poprawność polityczna, marksistowskie ograniczanie wolności i pedalski clown world, a tak to jest patriotyzm i dumna ochrona tradycyjnych wartości.

#bekazkatoli #bekazpisu #neuropa

**********

PPS Poniżej bonus z polish clown world. Uprzedzając pytania: nie to nie fejk. #polityka
Pobierz IrracjonalnaProweniencja - Kontynuując wczorajszy wątek - wiemy już, jak wyglądało za...
źródło: comment_TfiTWjP5STrODepGbc5mnEdPMM3avctt.jpg
  • 31
@IrracjonalnaProweniencja:

policja o 6 rano, zabranie komputerów i telefonów, godziny przesłuchań, groźba zatrzymania i pobranie próbek DNA. Krótko mówiąc, optymalne wykorzystanie pieniędzy podatników i czasu policji.


Sorry, ale za "uzasadnione podejrzenie" popelnienia przestępstwa w internecie z twojego IP może czekać cię to samo. Policja może pobrać DNA do badania na obecność narkotyków podczas kontroli drogowej przy zatrzymaniu pod pretekstem spalonej żarówki.
@IrracjonalnaProweniencja: jeśli ktoś jeszcze oburza się na nazywanie kościoła "czarną mafią", to niech przekona się, jak traktuje on swoich własnych ludzi, którzy ośmielają się w jakikolwiek sposób krytykować ich działania.

Ojciec Ludwik Wisniewski, dominikanin, działacz opozycji antykomunistycznej w PRL, współzałożyciel Ruchu Obrony Praw Człowieka i Obywatela, którego sam miałem okazję poznać, gdy jeszcze jako małolat jeździłem na rekolekcje, wypowiedział sporo gorzkich słów na temat kościoła, lecz wszystkie prawdziwe i oczywiste (
Szkoda, że nikt nie dba o uczucia ludzi niewierzących i przez wierzących prześladowanych.


@IrracjonalnaProweniencja: Jakkolwiek calość tej akcji też mi się nie podoba, bo jest to niewspółmierna szykana, tak tą żałośnie żenującą uwagę na koniec mogłeś sobie darować.

Ale skoro sobie nie darowałeś, to pozwól że powiem ci dlaczego tak ci się wydaje. Głównie dlatego że ci "prześladowani" są zazwyczaj sparszywiałymi mitomanami.
Drobna aktualizacja. Helsińska Fundacja Praw Człowieka przypomina, że

zgodnie z art. 31 konstytucji „ograniczenia w zakresie korzystania z konstytucyjnych wolności i praw mogą być ustanawiane tylko w ustawie i tylko wtedy, gdy są konieczne w demokratycznym państwie dla jego bezpieczeństwa lub porządku publicznego, bądź dla ochrony środowiska, zdrowia i moralności publicznej, albo wolności i praw innych osób. Ograniczenia te nie mogą naruszać istoty wolności i praw”.


Ponadto

zgodnie z art. 227 Kodeksu
@IrracjonalnaProweniencja: podwójne standardy #neuropa - ciekawe czy tak krzyczeliście w każdej z tych spraw:
https://www.google.com/search?ei=sX3RXMCgHu2mrgTN7aiwAQ&q=wi%C4%99zienie+za+mow%C4%99+nienawi%C5%9Bci&oq=wi%C4%99zienie+za+mow%C4%99+nienawi%C5%9Bci&gs_l=psy-ab.3..0i22i30.5586.8005..8294...0.0..1.221.2087.0j13j2......0....1..gws-wiz.......0j33i160.mOYufApa_p4

nie? A no nie, bo za to Wam nie płacą ( ͡° ͜ʖ ͡°) .

Ciekawe, że wzrost Waszej brzydko pachnącej aktywności przypadł akurat na okres przed wyborami. Pszypadeg?