Wpis z mikrobloga

@Tamerlan: POTĘŻNY JEZUITA nie został przez swych współbraci i przełożonych dopuszczony do złożenia ślubów wieczystych, bo orzekli, że się nie nadaje. Także tego.
A pani Siarkowska jak najbardziej reprezentuje katolików. Tak się bowiem składa, że wśród katolików są również katolicy świeccy. I jako wyborcy są oni reprezentowani m. in. przez panią Siarkowską.

My, młodzież akademicka, na Jasnej Górze zebrana, ślubujemy: że wiary naszej bronić i nią kierować się będziemy w
a kto ją na tego reprezentanta katolikow wybral ( ͡° ͜ʖ ͡°)?


@Tamerlan: Wyborcy. Katoliccy.
Może do twojego klerykalnego mózgu to nie dociera, ale Kościół to nie tylko i nie przede wszystkim hierarchia.
@krzychol66: a, czyli nie wybrano jej jako przedstawiciela katolikow ds. Obrazy uczuc religijnych. Cieszę się, ze ustaliliśmy, ze pani samowolnie "macha wiarą jak pałką" bez zadnego mandatu do wypowiadania sie co katolikow obraza lub nie.

Na partię/ posla glosuja nie tylko katolicy, katolicy glosuja tez na inne partie, a tak w ogole jw.

Moze to do katolskiego mozgu nie dociera (w koncu dogmaty), ale pani posel nie reprezentuje ani wiernych, ami
ale mowimy o postach pani posel, a nie tym, co mowi hierarchia kosciola.


@Tamerlan: argumentując:

ale pani posel nie reprezentuje ani wiernych, ami hierarchii

Przez co zatoczyłaś pełne kółeczko. Cbdo.
Jakbyś nie pamiętała, to rozmowa zaczęła się od zacytowania prywatnej opinii przyszywanego jezuity Mądela i podciągnięcia jego głosu pod oficjalne stanowisko Kościoła.
czyli przyznsjesz mi rację, ze pani posel moze sobie tylko prywatnie plumkac, a od reprezentowania katolikow jej wara. Dzięks.


@krzychol66: Czyli sformułowałaś tezę, włożyłaś w moje usta i radośnie uważasz za udowodnioną?
Nie.

Pani Siarkowska jako katolik świecki wybrany do Parlamentu w wyborach powszechnych ma pełne prawo i obowiązek do reprezentowania swoich katolickich wyborców w polskim państwie. Ma również prawo do reprezentowania katolików, którzy jej nie wybierali, np. mnie.
Tak twierdziłem
No, to przecież są traktowani z należnym szacunkiem.


@krzychol66: lol

Para mieszkańców Płocka poszła do kościoła. Oczekiwali, że proboszcz zmieni homofobiczną dekorację. Mateusz Goździkowski uważał, że grób stygmatyzował osoby LGBT.

Ich oczekiwania nie zostały spełnione. Ksiądz, z którym rozmawiali, podarł ich tęczowe flagi, które wetknęli w kwiaty obok grobu. Gdy mężczyzna przyznał się do swojej orientacji seksualnej, ksiądz ocenił, że ma do czynienia ze zboczeńcem, którego trzeba leczyć i wyrzucił go
tak, z szacunkiem sie ich z kosciola wyprasza i kaze sie im leczyć xd


@Tamerlan: Czyżby?
Nikt nikogo nie wyprasza, chyba że ktoś zakłóca nabożeństwa i przeszkadza w oddawaniu czci Bogu.
A o homoseksualizmie Katechizm mówi tak:

2357 Homoseksualizm oznacza relacje między mężczyznami lub kobietami odczuwającymi pociąg płciowy, wyłączny lub dominujący, do osób tej samej płci. Przybierał on bardzo zróżnicowane formy na przestrzeni wieków i w różnych kulturach. Jego psychiczna geneza
@falszywy_prosty_pasek:

Jeszcze nigdy tak nie pomyślałem o księdzu, nie mówiąc o słowach ale tym razem miara się przesypała. Ty jesteś zakłamanym , udającym księdza typkiem który broni szatana i miesza ludziom w głowach. Zniknij przepadnij nieczysty marksisto kulturowy. Jesteś świadomym oszustem

XD o #!$%@? co tam się dzieje w komentarzach. Trochę jakby wyjść do jakichś jaskiniowców.