Wpis z mikrobloga

Koszt dobrych części LINK

Zwykły warsztat może dorzucić i 30% więcej marży. Porównaj z cenami w katalogu intercars. Dodaj około około 400zł za robotę i wychodzi 800-1000zł
@cwlmod: jak tak patrze na zestawy z pompą wody (A to też chciałam żeby uwzględnili) to nawet i 600 zł kosztuje. Wiec moze byc i tyle faktycznie, moze po prostu zamowie sama i na sama robocizne sie umowie ? :D
@pandagata warsztat dodaje marzę na części ale wtedy masz pełna gwarancję. Jak kupisz sama cześci to jak coś padnie to płacisz za robotę i to z 2 bo demontaż i montaż a reklamację części załatwisz we własnym zakresie.
@pandagata: "@osdpl: " dobrze mówi. Dałem ci tylko przykład, ale faktycznie takie rzeczy jak rozrząd, panewki, uszczelka pod glowicą należy wymieniać w dobrym warsztacie na częściach tego warsztatu.
@pandagata: Mi to samo na dobrych częściach w peugeocie 307 1.6 HDI wyszło za 600 zł z robocizną ( ͡ ͜ʖ ͡) ale ogólnie u mnie w mniejszym mieście ceny są bardzo spoko.
@pandagata: zestaw z pompą wody, szczególnie dobrą to jakieś 600zł, może dojść jeszcze pasek alternatora, napinacz + robota i tyle wyjdzie lub więcej. Wszystko zależy co i na jakich cześciach będzie robione.
Sama robocizna to ok. 250-300zł Części - czyli kompletny rozrząd + pompa wody + nowy płyn chłodniczy w zależności od firmy. Możesz sobie sam zakupić części, a zlecić tylko wymianę. Nie mniej jednak jak oni dają części i robią wymianę to też wystawiają fakturę i masz na to jakąś gwarancję w razie uszkodzenia się rozrządu. Czy warto kombinować o 100zł? To już sam sobie musisz odpowiedzieć i zastanowić się czy to auto