Wpis z mikrobloga

Cześć Murki,

Czy ktoś z was, lub z waszych znajomych jest na którymś z tych kierunków?

-business management (w języku angielskim)
-finanse i biznes międzynarodowy
-lingwistyka dla biznesu
-international marketing (w języku angielskim)
-management and finance (w języku angielskim)
-marketing
-zarządzanie zasobami ludzkimi

Jeżeli tak to miałbym prośbę do was, abyście zadali im dwa pytania i dali mi odpowiedź xD
1. Czy w ogóle wiążą swoją przyszłość w jakikolwiek sposób z tym kierunkiem (+/-)?
Jeżeli nie to nie musicie zadawać drugiego pytania, jeżeli tak to?
2. Czy drugi raz by go wybrali i czy jakkolwiek przedmioty na tym kierunku są związane z nazwą i "opisem, co będą tu uczyć?

Za parę podpowiedzi bym podziękował, gdyż chciałbym wybrać dobrze (bo raz już się w życiu naciąłem, [to nie będą moje pierwsze studia] i tym razem bym wołał wiedzieć czy warto czy nie.

#lodz #studia #studbaza #biznes #korposwiat
  • 9
@Rutyna_To_Kreatyna: Sam się na firze męczę, więc nieco zbliżony kierunek. Może to moje odczucie, ale o ile sama rachunkowość, statystyka i podobne przedmioty są dosyć konkretne, to ekonomię, finanse i inne sztuki autoprezentacji zalicza się w trybie trzech Z i generalnie mniej z nich wyniosłem. Gdybym miał wybierać jeszcze raz kierunek na uniwerku, to poszedłbym w coś bardziej ilościowego właśnie.
@Rutyna_To_Kreatyna: Jestem po M&F, bardzo miło wspominam, świetnych ludzi poznałem, studia nie są trudne, są nastawione do nauczenia Cię prezentowania się(masa prezentacji, mniej egzaminów), trudnych przedmiotów nie ma jako takich(może AI, ale to dlatego że prowadził je wtedy 84-letni nauczyciel... AI xd zdanie u niego to była loteria). Masz generalnie przekrój wszystkich dziedzin powiązanych z tytułem: Marketing, HR, rachunkowość, ekonomię, trochę matmy. Ja polecam, od drugiego roku śmiało możesz pracować na
@Rutyna_To_Kreatyna: nie jestem na żadnym z tych kierunków (logistyka here), ale studiuję na wydziale na którym są wyżej wymienione, także trochę możesz zadawać mi pytania też ( ͡° ͜ʖ ͡°)

edit: spośród moich znajomych tylko nieduża część chce kontynuować karierę zawodową zgodnie z kierunkiem, reszta chce zrobić papier i iść do jakiegoś korpo; 90% rzeczy uczą zgodnie z kierunkiem, ale zdarzają się kwiatki które są zrobione tylko