Wpis z mikrobloga

Polska edukacja wstaje z kolan xD Widzę, że mimu kilku lat od mojej ostatniej wizyty w szkole, dalej jest po staremu. Tzn "Trzymamy patusów i się o nich troszczymy i przepuszczamy z klasy do klasy żeby mieć spokój, za to gnoimy tych wychowanych i grzecznych bo się nam nie postawią, a odreagować jakoś trzeba xD"

https://www.wykop.pl/link/4945565/zawsze-byl-agresywny-uczen-ze-szkoly-w-wawrze-opowiada-o-morderstwie/

LajfIsBjutiful - Polska edukacja wstaje z kolan xD Widzę, że mimu kilku lat od mojej ...

źródło: comment_PYYlRVtmd76QBCNvFhDzTAdekod7iMbq.jpg

Pobierz
  • 57
  • Odpowiedz
@PrzegrywStulej: Jeśli myślisz, że nie masz się dziś komu stawiać to masz naprawdę mocno zamglony ogląd na świat. Jeśli myślisz, że ludzie z wiekiem się zmieniają i przestają czuć potrzebę wykorzystywania słabszych to się mylisz. Oni po prostu stają się mądrzejsi, a ich sposoby bardziej subtelne. Po prostu patrz kto jest ponad tobą.
  • Odpowiedz
Gdybym tylko mógł cofnąć czas to tylko po to, żeby nie nadstawiać przysłowiowego policzka i mieć w dupie. Mógłbym mieć i poprawne lub nieodpowiednie zachowanie, bo co, bo patrza na to później na studiach lub w liceum? XDD
  • Odpowiedz
@czlowiekzcegla: Masz racje ale w doroslym zyciu jest duzo latwiej. Mozesz sie odciac od pewnych ludzi, moze ew zmienic prace, a za naruszenie twojej nietykalnosci cielesnej jest paragraf. W szkole masz duzo gorzej bo musisz codziennie spotykac tych wszystkich ludzi a twoja nietykalnosc cielesna praktycznie nie istnieje bo „hehe dzieciaki tak maja”
  • Odpowiedz
@LajfIsBjutiful: Z moich doświadczeń nie zauważyłem różnicy w podejściu do takich spraw pomiędzy nauczycielkami a nauczycielami. Ba, wręcz ci drudzy w odróżnieniu od nauczycielek nie umywali rąk niczym Piłat ("nie obchodzi mnie kto zaczął"), lecz wręcz próbowali wmówić ci winę. Tak więc skoro #p0lka to i tym bardziej #p0lak.
  • Odpowiedz
@piotrobuchodonozor: Szczerze, byłem zawsze najmniejszy w klasie, często nawet łaski mną pomiataly i mnie biły, wychowywała mnie tylko mama, jak skopalem kiedyś laske jak mnie uderzyła to mało nie wylecialem z podstawówki, a potem jeszcze dostałem #!$%@? w domu za brak szacunku do dziewczynek, jak dla typa w podstawówce spowodowalem krwawienie z nosa bo mnie gnoil to zostałem przeniesiony do klasy dla ludzi z problemami, tyle daje stawianie się. Albo jesteś
  • Odpowiedz
@LajfIsBjutiful: Miałem w gimnazjum patusów osiemnastoletnich. Dla zabawy pluli na pierwszoklasistów czy spychali ich na schodach. Nauczyciele mieli #!$%@? albo udawali, że nie widzą, bo wiedzieli, że nic im nie zrobią.

No i co tu z takimi ludźmi zrobić? Teoretycznie nie chcesz odbierać komuś szansy na lepszą przyszłość, a jednocześnie sporo już widziałem osób, którym przydałby się dobry psychiatra i dozór policyjny.

Chociaż z drugiej strony jak pomyślę o dziesiątkach zestresowanych
  • Odpowiedz
Patus zostanie patusem


@ArthasMenethil: Niekoniecznie. Wyizolowanie go ze szkodliwego otoczenia może wiele zdziałać. Człowiek to jednak zwierzę stadne. Potrzeba akceptacji jest dosyć wysoko w piramidzie potrzeb. Gdyby patus był osamotniony, a jego otoczenia stanowiliby sami normalni ludzie, to on też zacząłby zmieniać zachowania, aby się dopasować. Wpływ społeczeństwa jest ogromny. Ludzie naśladują zachowania innych, zmieniają poglądy i ulegają autorytetom. Takim wpływom nie ulegają jedynie ludzie chorzy psychicznie, ale od tego są
  • Odpowiedz