Wpis z mikrobloga

Cześć. Mam trzy kwestie informatyczne mircy do omówienia.
1. Czy to może być legitne? https://www.olx.pl/oferta/nowy-klucz-licencyjny-windows-10-pro-CID99-IDvQuOx.html#347efeab10
2. Jeśli nie jest, to gdzie i czy można znaleźć legitny (oryginalny i jednocześnie wyłączony z poprzedniego użycia) W10 Pro, ale jak najtaniej (do 300 zł)?
3. Tu już z ciekawości. Czy aktywowanie poprzez cracka/aktywatora wiąże się ze zwiększonym ryzykiem utraty intymnych danych, haseł i ze zwiększonym narażeniem na wirusy lub czy sam aktywator jest wirusem.

#informatyka #windows10 #windows #systemyoperacyjne
  • 8
@cysiekw: @hors: Dzięki za pomoc Panowie.

Z tym wirusem to miałem na myśli każdą ingerencję więcej w komputer niż na oryginale. Porównam to do programu freewareowego, który swoją bezpłatność nadrabia wysyłaniem mniej lub bardziej istotnych informacji na zewnątrz lub cokolwiek co powodują wirusy. Nie wiem na ile to abstrakcyjne i czy MS byłby taki cwany, żeby umożliwić otwieranie jakichś "bramek", które zmniejszą bezpieczeństwo danych na kompie, ale chciałem podpytać bez
@beerman: Jak studiowałem był to Dreamspark, teraz jest Microsoft Imagine Premium. Licencje OEM są ważne jeśli wraz z nimi dostaniesz zezłomowany sprzęt, reszta to #!$%@? piratów że to legalne jakieś casey z UE które nie mają z tym nic wspólnego etc. Aktuwujesz system za pomocą softu stworzonego do piractwa, więc nie podejrzewałbym autorów o wysoki poziom moralności ( ͡° ͜ʖ ͡°) Z drugiej strony, możesz przecież nie
@piotrulos: No i wyjaśnione. Chociaż tak patrzę na allegro to dość sporo tych systemów schodzi i to z fakturą VAT. Przynajmniej można kupić za to czyste sumienie, jeśli to rzeczywiście pirat.
A tak swoją drogą... Laptop zakupiony bez systemu jest tańszy o około 150-300zł niż kupiony z licencją zależnie od wersji. O co tu chodzi, dlaczego za licencję się nie płaci te 1000 zł w przypadku Pro?