Wpis z mikrobloga

Witajcie Mirki!

Od bardzo długiego czasu chciałem nauczyć się gry na pianinie. 23 na karku i w końcu przyszła pora na rozpoczęcie nauki.
W związku z tym, że mieszkam w bloku, nie mam tyle miejsca na prawdziwe pianino, a sąsiedzi raczej nie chcieliby słuchać amatorskiego stukania, więc zdecydowałem się na pianino cyfrowe. Dokładnie model Korg B1

Tutaj pytanie do mirko-pianistów. Czy moglibyście polecić mi jakieś książki i inne materiały, od których mógłbym zacząć naukę? Docelowo chciałbym grać z nut, nie bawić się w małpowanie z poradników na yt i synthesi.

Pozdrawiam serdecznie!

#pianino #muzyka #pasja
  • 6
@Gibki_Jesion: chyba najlepsze z czym miałem kontakt to kurs Alfreda, jest tylko po angielsku - możesz kupić na allegro, albo zassać z chomika.

Poczytaj o technice - postawie, rozluźnianiu rąk, a najlepiej znajdź nauczyciela czy kogoś ogarniętego, kto pozwoli Ci chociaż poznać te podstawy. Zła technika może prowadzić do ciężkich kontuzji.
@Gibki_Jesion: nic lepszego od tego Alfreda nie znajdziesz, co najwyżej znajdziesz rzeczy, które się z nim uzupełniają.

Z nauczycielem sprawa jest taka, że tu głównie chodzi o prawidłową postawę przy pianinie, ułożenie rąk i tego typu rzeczy. Jeśli załapiesz złe nawyki, ciężko będzie Ci się tego pozbyć.
@Gibki_Jesion: na upartego możesz bez tego, ja nigdy nie miałem nauczyciela, ale to głównie dlatego, że u mnie w mieście ciężko o kogokolwiek. Znajomy muzyk przez kamerkę oceniał jak gram i mówił, że dobrze.