Wpis z mikrobloga

Dobry wieczór Mireczki, stoję przed pewnym wyborem zakupu wzmacniacza.
Mam na uwadze dwa na miejscu mianowicie:
Marantz SR6300
Yamaha HTR-5930
W założeniu mają grać z STX 130n. Czy ktoś coś podpowie odnośnie tego sprzętu? Dodam, że aktualnie zadowalałem się Solo 6C w połączeniu z Cubem z różnymi opkami tudzież xonarem dg i jakąś chińczyzną. Brakuje mi jednak nieco bardziej tłustych niskich tonów jednocześnie nie rezygnując z całkiem fajnej sceny, która pozwoli miło słuchać różne gatunki od rocka/popu poprzez jazz i dnb/trap/basshouse ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Pozdrawiam serdecznie

#audio #dzwiek #hifi #wzmacniacz #muzyka #muzykaelektroniczna
  • 11
@3ddy ale solo są aktywne, no chyba że przeróbka i wywalenie wzmacniacza. Ale jak to głównie do muzyki ma być to lepiej iść w stereo zdecydowanie.
@Ojezu: codziennie będzie używany jako źródło dźwięku dla komputera, sporadycznie dla konsoli i tv, ale aktualnie mam taki metraż, że aż żal nie wykorzystać tego pod kino. Nie wiem jak to się zgra, ale nie mam dużych wymagań.
Solo już mam w gotowości do przeróbki.
@3ddy no ja bym już poszedł coś co pasuje jako zestaw od jednego producenta. Różne kolumny mają różną skuteczność i brzmienie. A solo 6c akurat tylko aktywne słuchałem chociaż widziałem przeróbki na pasywne to nie wiem jak one grają pid wzmacniaczami różnego typu.
@Ojezu: spotkałem się raczej z opiniami, że ciężko dobrać lepszy wzmacniacz do nich niż ten oryginalny od Microlaba, ale nie będę tego na sztywno montował, więc dam znać dla ewentualnych zainteresowanych kiedyś.
@3ddy ja bym ich docelowo nie zostawiał a jak chcesz iść w kino to najlepszą opcją jest rozbudowa z danej lini kolumnowe czyli najpierw fronty, potem centralny tylnie i sub.
@Ojezu: Zdecydowałem się na Marantza pod którym grają zdecydowanie lepiej i wyraźniej. Charakterystyka oczywiście nie zmienia się diametralnie. Dół dostał jeszcze większego kopa co jak na rozmiar kolumn zadziwia, góra bardziej przejrzysta i czysta, ale średnica niestety umyka w tym wszystkim, więc tego raczej się nie da przeskoczyć. Zdecydowanie jednak polecam jeśli ktoś ma taką możliwość tym bardziej, że taka modyfikacja jest banalnie prosta.
@3ddy: Sądzę że jeszcze da się z nich coś wycisnąć na innym wzmacniaczu lub czymś z stereo ( ͡° ͜ʖ ͡°). Ja sobie kolumny wymieniłem i sprzedaje swoje.