Wpis z mikrobloga

#router #netia #adsl #pomoc #it

Witam posiadam router technicolor tg589vn. Od pewnego czasu jakość działania internetu bardzo spadła. Początkowo objawiało się to restartami podczas użytkowania i nie były to restarty raz na dobę. Podczas nawet przeglądania internetu potrafiło to być nawet 3-4 razy z rzędu. Gdzieś wyczytałem że warto zrestartować go sposobem zwanym 30/30/30 co też zrobiłem. Po restarcie który na 100% wykonałem prawidłowo używając stopera zalogowałem się do panelu administratora, wszystkie wcześniej wprowadzone zmiany w postaci np. login i hasło dalej tam były, jedynie mam wrażenie że zostało usunięte ps4 z DMZ. Od tej pory internet się nie rozłącza lecz osiągi to 2.45 Mb/s przy wcześniejszych 8 Mb/s.
Teraz doszukałem się aktualizacji ale przez pomagam.net. Chciałem też zmienić dns ale ten panel admina sprawia mi trudności, poszukam jeszcze w necie informacji jak to zrobić

Myślę też czy za 100zł kupie coś odpowiedniego bo że lepszego to wiem na pewno. Przeglądałem na szybko allegro i widzę np
https://allegro.pl/oferta/tp-link-td-w8961n-router-wi-fi-adsl2-300mb-s-wps-7436520584
myśli ktoś że warto?
Do routera podłączane są:
- po kablu - laptop i ps4
- po wifi - laptop, tablet, telefon
więc nic specjalnego. Fajnie jeśli ktoś jest w stanie coś mi przybliżyć sprawę wgrywania openwrt (jeśli dobrze pamiętam). Wiem tyle że jest to alternatywne oprogramowanie za które producenci mają ból dupy i szykują się tam jakieś regulacje prawne które mają zabronić tego softu.

Z góry dziękuje za pomoc
RidgeForrester - #router #netia #adsl #pomoc #it 

Witam posiadam router technicolo...

źródło: comment_KZFZQ3ustjHLCWu7WQ7r2BxIuy1GFKad.jpg

Pobierz
  • 5