Wpis z mikrobloga

Wiele osób radziło mi że w związku z odstawieniem #alkohol i towarzyszącym temu napadom #depresja, żebym zgłosił się do lekarza po leki. Byłem dzisiaj, dostałem SSRI, a dokładnie mirtazapine. Czy ktoś może mi przybliżyć działanie i czy w ogóle pomaga?

#trzezwakredka
  • 11
@Credek: Działa głównie nasennie. Ma działanie przeciwdepresyjne. Lek dobrze tolerowałem. Jest bezpieczny. Brałem kilka lat. U mnie pomagał tylko na spanie. Przez pierwsze kilka, kilkanaście miesięcy działał krótko przeciwdepresyjnie po przebudzeniu. No ale wiadomo, każdy inaczej reaguje.
@Fox7er o, akurat info o pielgrzymkach do lodówki bardzo mnie cieszy, może w końcu raz w życiu wskoczy mi to upragnione 75 kg... Akurat w tym momencie już bezsenność daje się we znaki więc fajnie że pospie. A praca? Pani doktor wystawiła L quattro i powiedziała że będzie je przedłużać tak długo aż stwierdzi że się nadaje znowu do pracy. Biorąc pod uwagę że do pol roku wypłacane jest 100% to pewnie
@Poliorketes rzeczywiście, właśnie sprawdzilem na wiki, ale działanie w zasadzie takie same. Lżejszych? Właśnie wstałem po pierwszej dawce... Jaki mam ku&wa ciężki łeb to masakra, coś pomoga, jakaś kawa?