Wpis z mikrobloga

Powiedzcie jak to jest. Czy jeżeli ELISA wyjdzie ujemna to znaczy że nie cierpimy na boreliozę? Kleszcze były w tamtym roku i dawniej,nigdy nie wystąpił rumień. Tyle się już naczytałem artykułów ze nie wiem co myśleć a szkoda kasy żeby robić WB jeżeli nie ma potrzeby. Pozdrawiam
#borelioza
  • 6
  • Odpowiedz
@Blue15: przez półtorej roku prowadziłem dość intensywny tryb życia,siłownia,praca,dieta itd. Pewnego dnia dopadło mnie przeziębienie które ciaglo się przez 2 tygodnie. Od tego czasu jestem bez sił,nogi sztywne,ledwo chodzę. Wystarczy,y mały wysiłek i cały się trzęsę. Dodam że jakieś 4 może 5 lat temu tak miałem. Ledwo wchodziłem po schodach. Po za tym stan depresyjny i lękowy. Dodam że już około 8 lat temu leczyłem się psychiatrycznie z podobnych objawów i
  • Odpowiedz
@mecenasek89: charakterystyczne objawy boreliozy. Możesz zrobić 3 tygodniową prowokację Citrogrepem (wyciąg z pestek grejpfruta otwiera cysty i w ten sposób borelioza jest łatwiejsza do wykrycia, ale ostrzegam stan może się pogorszyć podczas suplementacji). Później zrób test WB w obu klasach. Z wynikiem odrazu do lekarza ILADS.
  • Odpowiedz
@Blue15: możesz bliżej określić że stan może się pogorszyć? Jestem kierowcą ciężarówki,cały tydzień po za granicą tylko na weekend w domu. Nie chciałbym żeby coś się wydarzyło jak będę w innym kraju.
  • Odpowiedz
@mecenasek89: jak będziesz robił prowokację to jest niemal pewne, że stan Ci się pogorszy (o ile masz BB). Możesz też wziąć lek na otwarcie cyst i go bierzesz przez 10 dni, a nie 3 tygodnie. Mi podczas prowokacji doszły zawroty głowy.
  • Odpowiedz
Ogólnie borelioza to wyrok? Człowiek już nie wraca do normalnej sprawności fizycznej? Jak wygląda leczenie? Słyszałem że NFZ podaje antybiotyk i tyle. Czy podczas leczenia można pracować?
Zna Pan jakiegoś lekarza na Śląsku?
  • Odpowiedz