Wpis z mikrobloga

@trollasek: Nie wiem na co takie komentarze. Naprawdę nie znam nikogo kto tego używa. Nie wiem czy zdajesz sobie sprawę jak łatwo jest oszukać tą technologię, w szczególności bez kamery głębi. Po co w ogóle takie zabezpieczenie.

@mjeziersky: op7 ma czytnik wbudowany w ekranie. Też nie wyobrażam sobie czytnika z tyłu obudowy. Ale akurat w tym przypadku co piszesz są inne opcje, jak oblokowanie smart (gdy telefon łączy się z
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@WhyCry: true, korzystam w drugiej furze że smartunlockiem ale na mojej codziennej nie mam blutacza więc się tym wspieram.

Kumpla namawiam na op teraz i w sumie zastanawiam się czy jest sens dopłacać różnice kwotowa tylko dla braku notcha
@WhyCry: a jaki % z tych znajomych ma telefon który to wspiera?
sensor lini papilarnych też można oszukać. Tak poza tym to ciekawe jak osoba która znajdzie/ukradnie telefon będzie miała moje wyraźne zdjęcia twarzy by móc odblokować
@mjeziersky: teoretycznie wystarczy, że masz jakąś opaskę BL na ręcę czy schowaną w samochodzie ;) Znajdziesz gdzieś mibanda1 za grosze to problem ci się rozwiąże.

@trollasek: Jak nie masz zaszyfrowanego telefonu to naprawdę nie jest żadna filozofia poszukać takich zdjęć na nim. Z drugiej strony złodzieje prawie zawsze kasują wszystko od razu (przynajmniej ci mądrzy). Ja mówię o niepowołanym dostępie. Zrób sobie test. Wrzuć zdjęcie na kompa i zobacz jak
Ja mówię o niepowołanym dostępie


@WhyCry: przez kogo? złodzieja? przypadkową osobę czy przez bliską osobę?
Bo jeśli nie to ostatnie, to jak ten ktoś ma mieć twoje zdjęcie? (telefon oczywiście zaszyfrowany)

jasne, że wszystko można złamać, kwestia czasu i poświęcenia i dysponowania odpowiednim sprzętem
@trollasek: jak komuś bardo zależy na tym właśnie telefonie, nie wiem, wymyśliłem to na poczekaniu. Złodzieje zawsze znajdą jakiś sposób. Równie dobrze mogą odrąbać palec...
Jak w ogóle działa faceunlock dla aplikacji typu mbank/revoult/lastpass? Bo ja z czytnika korzystam do wszystkiego.

@wrona12: z tego co pamiętam to od 17 maja, dzisiaj kupić możesz tylko w tych punktach popup events.
@trollasek: bo to nie jest dobre zabezpieczenie. Przecież co chwilę jest jakaś beka, że bliźniak odblokowywuje telefon rodzeństwa, albo że sobie technologia 'nie radzi' przy azjatach. O rasizmie wobec czarnoskórych nie wspomnę ;) Dlatego mówię, ta technologia ma jeszcze jakiś sens tylko jak jest kamera głębi jak w ajfonie albo s10+. W każdym razie ja mam za ważne rzeczy na telefonie aby ryzykować.