Wpis z mikrobloga

#lenovo #thinkpad #laptopy

Stoję przed zakupem laptopa. Biorę pod uwagę tylko poleasingowce.
Od czasu jak w listopadzie zeszłego roku zawiódł mnie mój Vostro 3450 tak do tej pory używam pracowniczego Latitude E5530 2.6GHz/8GB. Ciągnie mnie w stronę ThinkPadów z racji ich "pancerności i niezawodności". Jak wydać najmniej a najwięcej osiągnąć ( ͡° ͜ʖ ͡°) Przygotowałem nawet ładną tabelkę. Sugestie mile widziane
Niereformowalny - #lenovo #thinkpad #laptopy

Stoję przed zakupem laptopa. Biorę po...

źródło: comment_qrIGlZWYbdzUeA1gQ8RTmPWVmG9GUx0A.jpg

Pobierz
  • 20
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Niereformowalny: Można, jest do tego mechanizm od spodu. Po tym miesiącu z T430s jestem bardzo zadowolony, szczególnie, że trafił mi się model z matrycą 1600x900, 8GB ram, SSD 240GB i klawiaturą w wersji angielskiej. Do tej pory żadnych problemów, laptop chodzi płynnie na win10.
@Niereformowalny: to pamięci czy dysku? :P

Z tego co widzę jest miejsce na normalny 2.5" SATA, a w t450, t450s jest też port m.2 (nie nvme, nadal musi być sata)

W T530 jest chyba tylko 2.5" SATA

No i tam gdzie masz napęd dvd to zawsze można wsadzić ramkę i dysk, ale to będzie SATA2 więc mniejsza prędkość
@Niereformowalny: T530/T430 to już dziadki i spore cegły, ceny za te modele z kosmosu. Jak nie straszą Cię takie wymiary i waga to zobacz sobie HP 6470b - te lapki na allegro można wyrwać za 300-400zł, solidna aluminiowa obudowa.
@Niereformowalny: ja mam x220 kupiony we wrzesniu 2016 za 600 zl z 500 gb dyskiem i wszystko elegancko dziala do tej pory. Teraz one kosztuja w okolicach 400-500 zl w zaleznosci czy maja ssd czy wiecej ramu. Ogolnie zamierzam do niego dokupic ssd, bo na luzie mozna na nim grac w mniej wymagajace gierki. Zwroc uwage przy kupnie, czy ma zasilacz oryginalny, bo w tych sklepach poleasingowych czesto na tym przycinaja.