Wpis z mikrobloga

mirki i mirabelki mam taki po prostu kaprys wiec stricte 4fun dla mnie to bedzie a nie cele zarobkowe albo jakies #!$%@? muje XD Polecicie jakis fajny dron z kamerka? tak do 500zł Jestem laikiem wiec może być proste a latwe w obsłudze i żeby latał dłużej niż 5 minut i było coś widać z kamerki. Wiem, że 500zł to nie dużo hajsu na drony ale pewnie coś sie znajdzie na początek!
#drony #dron #elektronika #pytanie
  • 15
@Phillippus: no to ja miałem dwa tello, jeden mi wiatr zdmuchnął na budynek, spadł i skrzywił się jeden z wirników, drugiego zdmuchnęło mi na lipę w listopadzie i wisi do tej pory xD. On nie ma gpsu, stabilizacja jedynie optyczna, dwie kamerki od spodu do tego służą. Działa to jako tako do 10 metrów (bo i taką ma maksymalną wysokość lotu, choć można to obejść, jest w sklepie google, albo przynajmniej
@RezonatorKwarcowy
wszystko fajnie, ale to co piszecie odnosi się do latania. Gdy chcesz nagrywać przy pomocy drona to już się sytuacja zmienia. Nie możemy latać w celach innych niż rekreacyjne i sportowe – chyba że posiadamy odpowiednie uprawnienia (odpowiednie świadectwo kwalifikacji). Świadectwo kwalifikacji ma postać certyfikatu. Wydawane jest przez Prezesa Urzędu Lotnictwa Cywilnego. Uzyskuje się je podobnie jak prawo jazdy; cała procedura obejmuje m.in. egzamin praktyczny i teoretyczny.

Takie coś znalazłem
@Phillippus

Gdy chcesz nagrywać przy pomocy drona to już się sytuacja zmienia

Ziom, ale tu nie chodzi o to że nie możesz wcale nagrywać bez licencji, tylko jak czerpiesz materialne korzyści (np. jak ktoś da ci kasę za obfotografowanie jego budynku)