Wpis z mikrobloga

Ok, ukończyłem gierkę przeglądarkową z paskami #tvpis o której wspomniałem w tym wpisie, i który wyplusowaliście tak, że jestem ustawiony do końca życia.

Gra znajduje się tutaj: https://propaganda-czy-falsz.github.io/

Najtrudniejszą rzeczą było upewnienie się które paski są prawdziwe i faktycznie pojawiły się w telewizji. Trudność ta wynikała z paru względów:
- W sieci krąży sporo fejkowych pasków które uważane są za prawdziwe. Nie ma w tym nic dziwnego, bo standardy realnych pasków w TVP otworzyły spore pole do bajtowania.
- Zdarza się, że pasek pojawia się jedynie w telewizji, a do sieci wrzucany jest okrojony materiał z którego usunięte zostały cięższe fragmenty, więc trudno jest znaleźć wiarygodne potwierdzenie.
- Kompromitujące materiały są czasem usuwane ze stron TVP po jakimś czasie.

Każdy pasek który został uznany za prawdziwy poza samym realnie wyglądającym screenem musiał spełnić któryś z poniższych warunków:
- Na stronie TVP istnieje lub istniał materiał o takim samym tytule jak treść paska (wydaje mi się, że pokrywają się one w 100%). Najlepiej by było przejrzeć faktyczne nagrania archiwalne, ale na to nie mam czasu ¯\_(ツ)_/¯. Poza tym, jak już wspomniałem, nagrania wrzucane do sieci bywają okrojone albo po jakimś czasie znikają.
- O treści paska wspominały jakieś duże portale informacyjne.

W dużej mierze korzystałem z kompilacji pasków grozy by @saakaszi (1, 2, 3) - podziękowania, ale i tam znalazło się kilka fejków.

Każdy pasek uznany za prawdziwy poparty jest linkiem do źródła. Jeśli prawdziwość któregoś paska budzi wątpliwości to dawajcie znać.

Miłej zabawy :)

Wstawiajcie linki do swoich wyników (σ ͜ʖσ)

#wiadomosci #bekazpisu #bekaztvp #gamedev
  • 173
"Polska wschodzącą potęgą",
"Kolejki do lekarzy stają się przeszłością",
"Ukrócenie złodziejstwa zawstydziło liberałów",
'Gazeta Wyborcza oczernia "Ojca Mateusza"',
"25 prawników jedzie jutro do Brukseli z donosem na Polskę",
"Delfin Platformy budzi kontrowersje",
"Morawiecki: Tworzymy państwo opiekuńcze",
"Europosłowie PO przeciwko Polsce",
"Jarosław Kaczyński obniża pensje politykom",
"Rosną mury tanich mieszkań",
"Specjalny płot zatrzyma groźną chorobę",
'"Wiadomości" daleko przed konkurencją',
"Totalna klęska totalnej opozycji",
"Rząd oddał Polakom to, co zabrała Platforma",
"Rząd spełnił już