Wpis z mikrobloga

Hej, jak to jest z przenoszeniem baterii lipo? Mogę przenosić kilka na raz w jednej torbie lipo safe? Jak wylatam jedną to naładować do 50% mniej więcej i tak przechowywać? Czytałem też gdzieś, że warto zakupić ładowarkę mikroprocesorową, tru dat? #drony
  • 15
@KolorowyKnur: jak najbardziej przenosić i trzymać razem można. Lampka ostrzegawcza to okres po rozładowaniu aku i (najbardziej) podczas ładowania i okres po. Wtedy grozi zapłonem, bo zachodzą reakcje chemiczne. Co jest związane z ładowaniem, aduje się do ok.3.8V w tryb przechowania (storage). Co z ładowarką? Jak latasz na max 4S i chcesz tanio kupić to skyrc S60 (lub nowa S65, ale nie używałem) bo ma wbudowany zasilacz i nie trzeba kombinować
@KolorowyKnur: przyjmij że jedna cela ma 3.7V więc 4S to x4 - 14.8V - najpopularniejsze dla 5calowych dronów (idzie pomału do 6S, ale to dla zaawansowanych). Poczytaj WSZYSTKO na oscarliang.com lub 4smigla.pl (po polsku). I jak jesteś zielony i NIC nie wiesz to ZASTANÓW się najpierw. Ja wchodziłem z bugsa 3 i pół roku to były same błędy. To nie są zabawki, pamiętaj. Może lepiej jakiś filmowy dron dla ciebie, coś
@KolorowyKnur: do dronów filmowych używa się najczęściej dołączonej ładowarki bo mają swoje wtyki. Jak chcesz drony freestyle / racing to np: taka
https://www.banggood.com/SKYRC-B6-Lite-DC-200W-13A-Smart-Battery-Balance-Charger-Discharge-for-1-6s-Lipo-Battery-p-1451690.html?p=H320105094792201606N&utm_campaign=CouponsFromChina&utm_content=3312&cur_warehouse=CN
Z kodem PU15 i wysyłką ok. 40$ (no i cashback 7% z topcashback )
Ale ty chyba wolisz movie style, więc mavic air (poniżej 600g) lub lepszy od dji.
Pamiętaj że drony filmowe i "wyczynowe" to dwa różne światy.