Wpis z mikrobloga

Szukam dobrych mazaków/ flamastrów dla brata lvl13. Im więcej kolorów tym lepiej. Rysuje coś tam na tablecie graficznym, jakieś rysunki w szkicowniku i robi grafiki w gimpie, ogólnie ma smykałkę do tego. Zależy mi na dobrej jakości mazaków. Budżet 250zł. Polecicie coś mirki? Jakąś firmę/ konkretny zestaw?
#rysujzwykopem #rysowanie #malowanie #sztuka (oby za ten mnie nie zjedli)
Pobierz SilentSan - Szukam dobrych mazaków/ flamastrów dla brata lvl13. Im więcej kolorów tym...
źródło: comment_dKuVYn8FE58uihqPEnCHgTqquowTwbvG.jpg
  • 4
@SilentSan Jeśli chodzi o markery naprawdę dobrej jakości to zdecydowanie Windsor&Newton. Osobiście polecam Promarkery albo markery akwarelowe, te drugie dają wrażenie jakby obraz był namalowany właśnie tymi farbami. Wg mnie wymagają trochę więcej skilla, bo są bardziej artystyczne. Promarkery W&N mają piękną kolorystykę i nie nakładają na siebie kolejnych warstw koloru. Są drogie, bo za 250zł kupisz jakieś 24 kolory, ale ta cena nie spada od lat i osobiście nie spotkałam się
@SilentSan przy okazji jeszcze, jak młody przyzwyczai się do używania przyborów dobrej jakości to już nigdy nie będzie chciał wrócić do tych poprzednich :) To nic złego, bo pomaga też w dobrym rozwoju pasji. Ja sama marzyłam o tych pisakach jak byłam w jego wieku
@pomielona: Oo, super, dziękuję za wskazowki!
Znalazłem takie dwa zestawy po 24szt:
https://m.ceneo.pl/50000090;pla?se=pKglhf-6aM941mpBuHNGG_UL_WUc7rQs&gclid=EAIaIQobChMIz5f4jd6o4gIVlU0YCh3tqwHNEAkYASABEgJWkvD_BwE#tab=click
https://m.ceneo.pl/55014847;pla?se=pKglhf-6aM8fm88ZOQvcxfUL_WUc7rQs&gclid=EAIaIQobChMIz5f4jd6o4gIVlU0YCh3tqwHNEAkYBSABEgIus_D_BwE#tab=click
Raczej akwarelowych póki co nie będę mu kupować, jak mu sie spodobają standardowe to może sam sobie zakupi na próbę :D
Czy wiesz może jaka jest różnica między dwoma powyższymi zestawami? Wydaje mi się, że ten Student jest odpowiedni.
Poczytałem opinie o firmie i faktycznie mają dobre opinie. Nawet w empiku na sztuki mają mazaki po 11zl
@SilentSan: Szczerze mówiac, ten pierwszy Student designer to idealny zestaw na start. Kolory, tak jak mówisz, można dokupić nawet w Empiku i ich cena nie jest wcale wyższa od innych sklepów. Dodatkowo można je nakładać na siebie aby uzyskać inne barwy i odcienie. Różnica między zestawami jest taka, że ten pierwszy posiada 24 kolorowe promarkery, a drugi 12 pro markerów i 12 markerów metalicznych - te mają też inaczej ścięte końcówki.