Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Mirabelki i Mirki, zwracam się do was z prośbą o pomoc ( ͡º ͜ʖ͡º) Jestem tegoroczną maturzystką. Czeka mnie wybór kierunku studiów. Już dawno powinnam wiedzieć co chcę studiować, ale niestety życie potoczyło mi się tak, że obecnie nie mam kompletnie pomysłu nie siebie ani jakiejkolwiek wizji... Lubię zagadnienia związane z językiem polskim, historią, wosem, uczyłam się całkiem dobrze, więc naturalnym następstwem zdawały mi się studia administracyjne czy też prawnicze, ale... Zdałam sobie sprawę, że w ogóle mnie to nie "jara". Jedyne co mi się podoba w wizji studiów prawniczych to możliwość zarabiania dużego $$ po ich ukończeniu, ale przecież to też nie jest takie proste i oczywiste, droga to tego jest bardzo długa i kręta. No właśnie, jeśli powiedzieć, że coś mnie naprawdę interesuje to interesuje mnie zarabianie pieniędzy xD. Śledzę najnowsze kampanie reklamowe, poczynania wielkich koncernów, interesuje się tematami związanymi z działalnością gospodarczą itd. I pomyślałam o czymś w rodzaju marketingu i zarządzania? Tylko, że tu pojawia się kolejny problem - strasznie mi się wydają tego typu kierunki oklepane i okupowane przez ludzi, którzy wzięli to "no bo fajnie marketing noo nowocześnie, zarządzanie też gitara, będę zarządzała ekstra będzie" xD. Jest jeszcze opcja psychologia (tutaj nie wiem na ile potrzebna jest wiedza biologiczna, ja mam zerową), ale właśnie jeśli coś mnie w psychologii interesuje to zjawiska związane z biznesem, marketingiem itd. Doradźcie mi, co ja mam czynić ( ͡° ʖ̯ ͡°) Może ktoś kto studiuje coś z powyższych albo studiował będzie chciał się wypowiedzieć i skonfrontować moje oczekiwania z rzeczywistością... Wiem, że straszna naiwność bije z tego wpisu, no ale tak wysżło, wiecie o co chodzi. #studia #studiujzwykopem #studiowanie #kariera #przyszlosc #corobic #pomocy #szkola #edukacja #zarabiajzwykopem #porada #prawo #psychologia #marketing #reklama #pieniadze

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Dodatek wspierany przez: Nie siedź w domu w ferie i w wakacje
  • 5
@AnonimoweMirkoWyznania: zarządzanie nie jest głupie tak po prawdzie. nie patrz na to ile zarabiać będziesz a na to czy cię to interesuje, potem i tak się przekwalifikujesz po pierwszym stopniu jak Cię to nie bedzie jarać, albo zrobisz podyplomówkę

Studia nie zamykają Ci drogi do innych dziedzin
Kolega z mechaniki i udowy maszyn poszedł na zarządzanie
koleżanka z energetyki na pedagogikę
@AnonimoweMirkoWyznania: Idź na marketing i zarządzanie. Mówię serio. Studiowałem rok na psychologii. Straszny syf, jako psycholog zarobis grosze, zostanie psychoterapeutą zajmie ci kilka lat po studiach. Jeśli interesujesz się marketingiem zarządzaniem, może trochę finansami (ale bez przesady) i ogólnie biznesem i trendami w reklamie i social mediach to nie ma lepszego wyboru.

Nie patrz na to czy kierunek jest oklepany bo każdy starszy niż 3 lata jest oklepany. W tym kraju