Wpis z mikrobloga

Hej, Mircy,
problem z #redmi #note5. Jest zablokowany (dzieciak zapomniał hasła do #miui). No więc wyczytałem, że trza wgrać inny soft, #android. Stawiam na #cyanogenmod. Natomiast jak próbuję wejść do bootloadera to nic się nie wczytuje, tylko zwisa na tym ekranie. Jakiś pomysł czym to spowodowane? To w ogóle fabryczny loader #xiaomi?
majk3l - Hej, Mircy, 
problem z #redmi #note5. Jest zablokowany (dzieciak zapomniał h...

źródło: comment_56JeUKLuGTYrMKhTrWBIdo1uSJkGzyPn.jpg

Pobierz
  • 10
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@majk3l: 1. Skoro to blokada przez konto Xiaomi to powinieneś moc odzyskać hasło na account.xiaomi.com, chyba że nie był dodawany żaden e-mail albo nr telefonu. Spróbuj i potem po prostu wpisz hasło...
2. Fastboot to normalny widok
3. Nie odblokujesz bootloadera w takim stanie
4. Wgrywanie softu przez piny nic nie pomoże.
to blokada przez konto Xiaomi


Tak.

powinieneś moc odzyskać hasło na account.xiaomi.com,


@Orjon_MIUI: nie mogę odzyskać. Gówniak założył na maila i podobno do tego maila nie ma hasła.

Fastboot to normalny widok


no ok, tylko staram się zorientować czy normalnie (gdy telefon nie jest zablokowany przez FRP) to ten fastboot znika.

Nie odblokujesz bootloadera w takim stanie

Wgrywanie softu przez piny nic nie pomoże.


@Orjon_MIUI: Dlaczego nie?
W końcu telefon
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@majk3l: Jak nie ma hasła to cóż, pozostaje kontakt z supportem Xiaomi. https://www.mi.com/global/support/contact/ ostatni mail (Global), sprawę opisujesz po angielsku najlepiej wraz z IMEI i dowodem zakupu.
Fastboot nie znika, bo to nie jest zależne od FRP. Przez fastboota możesz m.in. odblokować bootloadera czy postawić system na nowo ale masz bootloader zablokowany więc w tym momencie go nie odblokujesz w takim stanie telefonu, bo wpierw trzeba byłoby dodać konto Xiaomi w