Wpis z mikrobloga

@papciu: no tak, myślałem, że pytasz o kwestie konstrukcyjne ( ͡° ͜ʖ ͡°) A samo okno - to już musiałbyś ogarnąć na zamówienie w jakiejś firmie, która robi np elewacje do sklepów/centrów handlowych, nie takie rzeczy da się zrobić ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@iforgestuff: w zasadzie mam już na oku projekty ;)
- "Przejrzysty" z muratora
- "Odważny 1" z domy z wizją

Nie rozumiem tylko jednego,
Bryła dwóch projektów jest mega prosta i podobna. Natomiast różnica w podstawowym kosztorysie między tymi projektami sięga 500 tys pln. W czym zatem tkwią duże koszta "Odważnego" ? Bo jeżeli w ewelacji i dachu, to przecież można to odchudzić robiąc zwykłą elewację i zwykłą dachówkę. Jestem laikiem
@papciu: No nie do końca - w Przejrzystym masz łącznie ok 100m2 z poddaszem (tego co masz poniżej 1,4m i tak nie wykorzystasz w żaden sensowny sposób.

Zresztą pytanie, w jakim czasie były robione te kosztorysy - możliwe, że ten z Muratora był robiony np z 5 lat temu, jak materiały były o połowe tańsze, a Odważny to świeżynka? Zresztą zwróć uwagę - w Odważnym masz w kosztorysie ponad 100k za
@aksal89: przejrzysty ma kilka wariantów, od ~60m2 do ~160m2, biorę pod uwagę "Przejrzysty - wariant XI" gdzie powierzchni użytkowej jest 158m2 więc tyle samo co w "Odważnym 1" i oba projekty przewidują te narożnikowe okna. Różnica w szacunkowym kosztorysie to jakieś 350-450 tys.

Sądze, że to "przejrzysty" nie jest doszacowany kosztowo, jak już ;) No ale nie znam się, po prostu taka różnica w cenie podobnych do siebie projektów to dla
@kubako: :D przesadzasz :D "zwykła" elewacja z fajnymi wstawkami drewnianymi + standardowa dachówka też robią robotę . Szczerze mówiąc to wolałbym lepiej doposażyć wnętrze niż mieć jakąś fancy blachę na dachu ;)
@papciu: aaa, wklepałem samo "Przejrzysty" i wyskoczył mi taki ~80m2 ( ͡° ͜ʖ ͡°) no faktycznie - za sam stan surowy jest różnica prawie 300k, ale podejrzewam, że to celowe niedoszacowanie. Ale fakt faktem - na pewno Przejrzysty mimo to będzie tańszy - prostsza konstrukcja, prostsze okna, itp ¯\_(ツ)_/¯
@papciu: spoko ;)

Co do sensownych rad, to jesli się decydujesz na coś takiego, to musisz mieć naprawdę ładną o najlepiej sporą działkę. Raz, zeby za tym oknem było naprawdę co podziwiać. Dwa, żeby w drugą stronę - sąsiedzi za bardzo Ciebie nie podziwiali ;)
@papciu może znajdź jakiegoś architekta, dla mnie projekt od architekta był może z 10 k droższy niż 'gotowy', ale nie musiałem robić adaptacji na działkę + konstrukcja odchudzona (wszystkie gotowe są robione na randomowe tereny, więc i fundamenty i cała reszta musi dużo wytrzymać), więc ostatecznie wcale wiele drożej nie wyszło. Najpierw chcieliśmy gotowca bo taniej, teraz jak już mamy projekt od architekta to wcale nie uważam, że gotowce są dużo tańsze
@papciu: 15k, w tym latanie po urzędach i załatwianie pozwoleń. Gdybym sam to chciał robić to musiał bym brać urlopy... wolę pracować i robić to co umiem i za co mi płacą niż jeździć po urzędach i stać w kolejkach. Za tyle dostałem już gotowy projekt, zgłoszony do starostwa, pozwolenie na budowę. Z tego co wiem to teraz trochę więcej chcą, ale moim zdaniem i tak warto. Co do adaptacji to