Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
#turystyka #gory #tatry

Potrzebuję jakiś minimalistyczny palnik + pojemnik z gazem na jednonocne wypady aby wieczorem podgrzać trochę jedzenia i rano ugotować wodę na herbatę. Nie musi być ultralekki, raczej zależy mi aby był niedrogi i działał :)
  • 16
@boa_dupczyciel: dlaczego #tatry? Bo jak rozumiem chcesz spac pod namiotem? Bo w schroniskach wrzątek raczej darmowy lub za grosze i kuchnie turystyczne tez są. A tez z tego co wiem po polskiej stronie tatr jest tylko jeden camping, a w tatrach spanie w namiocie zabronione.
@boa_dupczyciel wazy dokładnie 125g. Problem w tym że jeśli włożysz go do menażki to już nie masz miejsca na prowiant w menażce... Kuchenka połowa waży 35g do tego kapsułka 10g max= 45g

Waga palnika z kartuszem to około 200g, czyli 4* wincyj.

Gdybyś rzeczywiście wybierał się pod namiot na tydzień nikt by Ci nie doradzał żelowej, ale na jeden dzień gazowa to jak stosowanie bazooki do ubicia muchy.
@gc89: używam od lat czegoś podobnego, ale odrobinę solidniejsze się wydaje, też na jakieś takie 'tabletki'. Kosztują grosze, zajmują mało miejsca, są lekkie, jestem w stanie policzyć ile mi potrzeba na X dniowy wypad. Wiem też czy mi się kończą czy nie, itd. Fakt, gotuje się na tym wolniej niż na gazowym palniku, ale działa.