Wpis z mikrobloga

18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

normalne słówka


@Zmoll: nie, nie są normalne. Mam zasób słownictwa na poziomie C2 i dalej niektórych nie znam.

Powiem więcej, jestem przekonany, że spory odsetek populacji tego kraju nie zna tych konkretnie słówek po polsku. Owszem, zetknęli się pewnie ze słowem "jagnięcina", ale czy potrafiliby podać definicję co to konkretnie jest? Co DOKŁADNIE oznacza słowo "przystawka"?
  • Odpowiedz
no i tu zaczyna się festiwal #!$%@?. Właśnie przez podstawę programową wiedziałem po gimnazjum jak powiedzieć rynna, gaźnik, czy bakłażan. A jak polecialem na Cypr i chciałem zamówić jeden sok pomarańczowy ale w dwóch szklankach to tak się zestresowałem poprawnym doborem słówek że w akurat w tej chwili zapomniałem jak po angielsku powiedzieć szklanka (glass, cup, jak zwał tak zwał).


@misiek735: czyli wina szkoły, że zapomniałeś jak jest szklanka xD? Sorry,
  • Odpowiedz
@Jechanka: co jest w nich nieprzydatnego? Że nie umieją się spytać to inna sprawa, ale chcąc znać jakiś język potrzebny jest minimalny zasób słownictwa, a nie kilka podstawowych i machanie rękami
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Ogau: twój mózg jest tak ograniczony że aż muszę się skupić aby zrozumieć twój post. Przeczytaj moje posty ponownie, i postaraj się wyłapać głębszy sens z moich wypowiedzi, bo twoja reakcja na moją sytuację jest na tyle płytka że aż żal czytać twoje wysrywy.
  • Odpowiedz
@Zmoll: serio wiedziałeś, jak jest jagnięcina? Biorąc pod uwagę, że to słówko różnie się tłumaczy w różnych krajach i nawet osoby anglojęzyczne będą miały problem z odróżnieniem jagnięciny od baraniny?
  • Odpowiedz
co jest w nich nieprzydatnego?


@MPXD: słówka same w sobie są przydatne, ale chodzi o to, że czas poświęcony na ich przyswajanie na tym etapie nauki lepiej poświęcić na inne rzeczy, które będą przydatne dwadzieścia razy bardziej.
  • Odpowiedz
@tomtom666 Tak serio. Ja używam angielskiego na codzień plus oglądam wszystko po angielsku (seriale, filmy etc) wiec może temu. Chociaż to słowo znałem już dawno temu jeszcze w szkole :)
  • Odpowiedz