Wpis z mikrobloga

#!$%@? popada trochę i już dwie godziny w korku


@Nikoks: wszyscy wiedzą, że będzie padać, drogi pozalewane, a i tak nadal wszyscy jadą samochodami, co powoduje jeszcze więcej korków. Samospełniająca się przepowiednia.
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@metaxy no z drugiej strony jazda mpk w takich warunkach jest nieciekawa. U nas ludzie nie bardzo potrafią jeździć w deszczu, już kilka wypadków dzisiaj widzialem.
  • Odpowiedz
No a czym mają jechać? To normalne, że każdy kto może wybierze samochód ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@mkwiatek: komunikacją. Niektórzy nie mogą - większość może. Nie dziwi mnie, że ludzie wolą nie stać na przystankach i jechać samochodem, ot po prostu należy to traktować jak transakcję wiązaną. Będą korki i lepiej wychodząc z domu napić się melisy.

no z drugiej strony jazda mpk w takich warunkach jest
  • Odpowiedz
@metaxy gdyby komunikacja miala tańsze bilety + normalnie jeździła to lidzie chetniej by sie przesiedli... Ale nie tutaj ceny biletów z kosmosu plus mpk jadące objazdami bo cale miasto pozamykane
  • Odpowiedz
  • 1
@Witaminae moim zdaniem przesadzasz z tymi starymi tramwajami - to mocno zależy od linii. Mi się rzadko zdarza wsiadać do śmierdzącego tramwaju. W takim wypadku wystarczy odejść trochę dalej od żula.
Skoro chcesz wydawać więcej na paliwo do auta i dbać o to, żeby korki nie zmalały, to proszę bardzo :).
  • Odpowiedz
@pollo9 chodzi mi tak samo o to ze mpk poruszam się od świeta jak to się mawia :) ale n.p co mnie zdziwiło ostatnio to ceny biletów w automatach, za bilet 20 min placic 3.40 to jest kpina bo jadac ostatnio tramwajem z placu bohaterów getta na solvay powinienem sie wyrobic... Niestety przejazd trwal ponad 30 min
  • Odpowiedz
  • 0
@Witaminae to niestety jest rak. Bilety jednorazowe są słabym rozwiązaniem. W Twoim przypadku powinieneś dokupić drugi bilet z winy MPK i ten przejazd kosztowałby 6,8zl. Chore. Dlatego ja mimo, że nie jeżdżę cały miesiąc do pracy MPK (czasem jednak potrzebuje autem) to mam kupiony miesięczny i nie przejmuje się tym, że mi się bilet skończy itd.
  • Odpowiedz
@metaxy jechałem dzisiaj godzinę przez całe miasto do centrum, autobusy z pracy pod mój dom miały opóźnienia do godziny. .. Jak widać ta alternatywa nie działa i mając auto nikt mądry nie wybierze mpk
  • Odpowiedz