Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 39
@Kamil016: aż przypomniały mi się czasy że o komputerze mogłem tylko pomarzyć, dzieciaki z bogatszych domów też się nasmiewaja. Nie każdy miał super łatwo na start, a dziś ogarnia lepiej niż ten co miał wszystko, taka prawda.
  • Odpowiedz
@marcelowy16: U mnie tak było. Ale ostatecznie kompa kupiła babcia, która dorabiała na emeryturze. Zresztą jak i internet z pierwszej Neostrady za astronomiczne wtedy 200zł/msc, gdzie dla przykładu moja matka zarabiała ~800 zł.
  • Odpowiedz
@veranoo: Tak się próbuj dowartosciowac xD To, że miales rodzicow nieudacznikow nie znaczy, że jestes jakiś zahartowany. Z takich domów to wyrywa sie jakis maly procent ludzi. Znajomym rodzice kupili mieszkania i teraz ze swojej pracy odkladaja sobie na samochod, czy fajne wakacje, a rowiesnicy z patologicznych rodzin tyraja na kredyt i za 30 lat sie uwolnią. Moj ojciec mial firme budowlaną, kupil mi komputer, kupil mieszkanie, samochod, jak szedlem do
  • Odpowiedz
@Brzytwa_Ockhama: Po prostu wkurza mnie robienie cnoty z biedy. „Dzieki temu, że nie niektore dzieci nie mialy wszyskiego (czyt. nie mialy nic) sa teraz zaradne życiowo, a te z dobrych domow to wiadomo, juz dawno sie zaćpały za pieniadze rodzicow”.
  • Odpowiedz
  • 2
@kezioezio Twoi rodzice to też debile tak samo jak i moi i każdego człowieka. Jeżeli uważasz, że tylko bogaci powinni mieć dzieci to pomysł ok tylko, że biedni pracują na bogatych, więc jasnym jest, że w scenariuszu w którym tylko bogaci mają dzieci one staną się w końcu biedne. Antynatalizm to jedyna słuszna koncepcja bo skazywanie człowieka na cierpienia, których każdy doświadcza niezależnie od statusu materialnego to po prostu głupota i brak
  • Odpowiedz
@Sinn: Ja nie mowie, ze tylko bogaci powinni miec dzieci, tylko ze biedni ich nie powinni miec. W dzisiejszych czasach za najnizsza krajowa ciezko utrzymac siebie samego, a wiekszosc z nich ma dzieci. „A jakos to bedzie. Kupi sie ubrania na wage, na wakacje nie musi jezdzic, a hobby to strata czasu.”
  • Odpowiedz
  • 2
@kezioezio Pomiedzy bogatymi a biednymi zostaje juz tylko klasa srednia, akurat na przykladzie Polski ona praktycznie nie istnieje. Wiec tak jak mowie, nie ma sensu zeby bogaci mieli dzieci bo one stana sie biedne w systemie, ktory proponujesz i on przyniesie jeszcze gorsze nastepstwa. Nikt wg mnie swiadomy nie powinien z racjonalnych pobudek uwazac, ze chce miec dziecko. No ale oczywiscie cala ta dyskusja to i tak w ramach utopii.
  • Odpowiedz