Wpis z mikrobloga

#keto Czy jest możliwa adaptacja po 3 dniach diety ketogenicznej xd ? Oprócz ograniczenia węgli ( koło 20-30 na dzień )i masowego wpieprzania tłuszczy biorę witaminy i minerały ( A,D,E, Magnez + uzupełniam sód przez solenie wody solą Kłodawską ) Po 3 dniach czuje się lepiej niż dotychczas na węglowodanach i zmniejszyły mi się dolegliwości ze strony zatok ( przewlekle zapalenie zatok ), polepszyły wypróżnienia ( cierpię na zaparcia, klocek co 3-4 dni ) aktualnie codziennie coś wychodzi xd

Generalnie nie jadam słodkiego praktycznie wcale, nic nie słodzę, co do poprzedniej diety próbowałem leczyć zatoki wieloma metodami, lekami, także właśnie dietą i dopiero przy ograniczeniu węglowodanów i wyrzuceniu glutenu czułem jakąś tam poprawę ale nie mogłem stosować na dłuższą metę tej diety ze względu na wysokie zapotrzebowanie kaloryczne ( praca fizyczna + umyslowa )

Zobaczymy co przyniosą następne dni ale jeśli wyleczył bym się z zaparć i przewlekłego zapalenia zatok to będzie na prawdę mega krok w moim życiu :)
  • 4
@showtekforfun: > How long will it take to reach ketosis?
Ketosis begins when liver glycogen is depleted, and the amount of glycogen in the liver only provides enough glucose for 12-16 hours. Thus, when you limit carbs to 20 net grams, it takes no longer than 24 hours to enter ketosis. source: reddit keto