Wpis z mikrobloga

@stulejeczka: Cześć, mam do Was pytanko. Interesuje się ostatnio segmentem pod miastem. Ten segment jest wyposażony w ogrzewanie gazowe oraz szambo zamiast kanalizacji miejskiej. Czy ktoś z Was ma również takie ogrzewanie oraz szambo i mógłby mi coś więcej o tym powiedzieć? Jak wygląda sprawa oczyszczania tego szamba, czy to jest jakoś regularnie wywożone bez ingerencji mieszkańców? Czy należy się zawsze umawiać z ekipą na wywózkę? Tak samo z ogrzewaniem gazowym, co ile należy je napełniać mniej więcej? jakie to są koszty? Dzięki i pozdrawiam! #nieruchomosci #dom
  • 19
@stulejeczka: różnie to bywa, musisz się podpytać. Jak jest butla z lpg to zależy jaka- ogólnie podobno tanie to nie jest.
Imho to, że robisz wszystko sam to plus, wspólnoty i spółdzielnie to masakryczne maszynki do robienia pieniędzy.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@stulejeczka: różnie to bywa, musisz się podpytać. Jak jest butla z lpg to zależy jaka- ogólnie podobno tanie to nie jest.

Imho to, że robisz wszystko sam to plus, wspólnoty i spółdzielnie to masakryczne maszynki do robienia pieniędzy.

@Lorenzo_von_Matterhorn: i gdzie wspólnoty te pieniądze trzymają?
@staryhaliny: administracja/zarząd. Przecież jest tyle możliwości wyprowadzenia środków, że tylko głupi nie kombinuje.
Zresztą jako członek masz prawo do wglądu w rozliczenia, weź poproś ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Kobieta nie będzie chciała pokazać = kombinują.
Najłatwiej wyprać hajs na remontach. Jeśli ktoś partoli robotę to firma została wzięta po układach i dlatego zarządca bądź administrator się nie czepia.
W poprzednim moim lokum jedna firma robiła serwis i
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Lorenzo_von_Matterhorn: jaka administracja/zarząd? Po pierwsze wspólnota możesz zarządzać sam - zarząd właścicielski,.wybrany spośród mieszkańców

Po drugie, czy to jest zarząd właścicielski czy powierzony każda wpłata od mieszkańców idzie na konto wspolnoty i każda złotówka jest wydawana z tego konta. Pełna historia i odtwarzalność transakcji. Wspólnota prowadzi normalną księgowość. Jedynym sposobem na zniknięcie kasy jest po prostu jej kradzież z konta wspolnoty!

Nie wiem jakie masz doświadczenia i z jakim mentalnym PRLem
Po drugie, czy to jest zarząd właścicielski czy powierzony każda wpłata od mieszkańców idzie na konto wspolnoty i każda złotówka jest wydawana z tego konta. Pełna historia i odtwarzalność transakcji. Wspólnota prowadzi normalną księgowość. Jedynym sposobem na zniknięcie kasy jest po prostu jej kradzież z konta wspolnoty!


@staryhaliny: przeczytałeś co napisałem wcześniej? Firma znajomego, on robi byle jak a cenę daje wysoką, później się dzielicie.
Przyjaciel jest członkiem zarządu właścicielskiego, dostaje
@Lorenzo_von_Matterhorn wiem, że da się za tą kwotę wybudować samemu ale ja sie kompletnie na tym nie znam. Jakbym wziął jakiś budowlańców to by mnie przekręcili 5 razy na pieniądze. W rodzinie już miałem taki przypadek, że szef ekipy wybudował chałupe, wziął na wykończenie 70 tys i wyjechał za granice. Trochę się boje takiego obrotu sprawy ponieważ o budownictwie mam zerowe pojęcie.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Lorenzo_von_Matterhorn: ale zgeneralizowałeś ten swój przyjlad patologii na wszystkie wpopnoty w tym kraju.

Jeśli mieszkańcy mają pojęcie że to ich kasa i sami wybierają komu ją powierzą, to do żadnych takich patolni nie powinno dochodzić.

O spółdzielniach się nie wypowiadam. Ale wrzucenie spółdzielni i wspólnot do jednego wora też mija się z rzeczywistością.

Ale dobra już dość tego #!$%@? ;) bo tylko zasmiecil się temat OPa ¯\_(ツ)_/¯
@stulejeczka: podpisujesz umowę płacisz etapami za to co zrobili.

Jeśli mieszkańcy mają pojęcie że to ich kasa i sami wybierają komu ją powierzą, to do żadnych takich patolni nie powinno dochodzić.


@staryhaliny: tylko mają w dupie zazwyczaj.

O spółdzielniach się nie wypowiadam. Ale wrzucenie spółdzielni i wspólnot do jednego wora też mija się z rzeczywistością.


@staryhaliny: wręcz pozorom wspólnoty są gorsze.