Wpis z mikrobloga

Hej Mirki potrzebuje pomocy z odzyskaniem danych z telefonu. Ekran w moim telefonie został uszkodzony na tyle, że nie jestem w stanie go odblokować (dotyk nie działa, a poza tym ekran wyświetla tylko artefakty). Po połączeniu z komputerem przez USB, aplikacja żąda odblokowania telefonu. Przez to jestem w dupie. Nie pomyślałem wcześniej by włączyć debuggowanie USB i teraz zostaje chyba tylko serwis, od którego dostałem już odpowiedź że przy naprawie stracę wszystko. Ewentualnie może firma profesjonalnie odzyskująca dane, ale wolałbym spróbować zrobić to jakoś samemu. Jest to możliwe?

Telefon to Sony Xperia XZ2 Compact.

#pomocy #programowanie #telefony #sony #android #xperia #helpdesk #serwisgsm
  • 13
@Defensywny: serwisem nie jestem ale, dane sa na karcie pamięci czy wewnętrznej pamieci telefonu? Napewno jest jakiś soft który wymusza wejscie na tel bez autoryzacji telefonu.

Bo skoro telefon działa normalnie a ekran jest walnięty to jedyna opcja znaleźć soft który tam wbije na chama
teraz zostaje chyba tylko serwis, od którego dostałem już odpowiedź że przy naprawie stracę wszystko.

@Defensywny: Ale #!$%@? serwis znalazłeś xD U mnie w pierwszej lepszej budce w pawilonach są w stanie odzyskać dane z cegły przejechanej przez samochód, a ty masz problem z ekranem i już srają cegłami xD
@vosmor: zapomnialem wspomnieć że to pamięć wewnętrzna.

Mieszkam w UK więc tutaj pewnie będzie kosztować to fortunę, dlatego liczę że jest jakiś sposób zrobić to jakimś programem.
każdym telefonie safemode


@vosmor: Nic mu to nie da. Safe mode uruchamia telefon bez doinstalowanych aplikacji w razie jakbyś trafił na jakąś złośliwą. Jak ma ustawiony pin na lockscreenie i wyłączone debugowanie to niewiele można zrobić. Nawet jeżeli jest jakiś bypass pozwalający wyciągnąć dane to nie jest publiczny. Zwłaszcza, że Android 8.0 jest jeszcze całkiem dosyć świeży.