Wpis z mikrobloga

@Matti28: Nie pracowałem, mieszkałem sobie u takiej Niemki i jej rodziny. Było to z 3 lata temu, ale to właśnie wtedy chyba był ten największy kryzys. W Polsce było o tym głośno. Nawet się ich pytałem co sadzą o imigrantach/ czy nie mają z nimi problemów/ czy jest ich dużo - to byli zdziwieni i patrzyli na mnie trochę z politowaniem. ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@Matti28 ale czy ja Ci coś wmawiam? Zaznaczyłem tylko, że nie spotkałem się z zachowaniami, o których pisałeś post wyżej. A co do samego poczucia bezpieczeństwa, to tutaj jakoś nikt, z długiego końca ulicy nie krzycz do mnie ""nazwa_klubu" to pany, a Ty za kim jesteś "
Zawsze jak się pojawia temat jakości życia w Polsce, to zaraz się okazuje, że połowa komentujących zarabia 5k minimum (i to dlatego że im się nie chce pracować za bardzo), że ludzie są bardzo mili, że urzędy i służby przyjazne, ludzie się uśmiechają, jak masz problemy to każdy od razu rwie się do pomocy. A jak zarabiasz mniej niż średnia albo ludzie jednak nie są dla ciebie mili - to tylko twoja
@LawrenceBDSM: masz trochę rację, zwłaszcza, że to właśnie te sebixy z magazynów powracali do kraju przestraszeni multikulturowością lub po prostu brakiem rodziny. Ludzie z łbem na karku i perspektywami pozostawali tam, pościągali swoje dziewczyny czy żony, znam nawet przypadki ściągania niemłodych już wcale rodziców. Nie sprawdza się to w każdym przypadku, wiadomo, niekiedy wrócić musisz i nie ma gadania, ale zauważyłem taką tendencję.
@za_niemca_bylo_lepiej: To nie jest takie proste zeby wyjechac do Niemiec trzeba raz ze znac jezyk niemiecki a dwa miec pewna kwote na wyjazd.
Dobrze jest tez miec wlasne auto zeby w razie co miec sie gdzie przespac w pierwszych dniach w innym kraju.
Mozna tez jechac przez agencje wtedy oni wszystko ogarniaja.W niemczech jest randstad a o innych zaufanych niewiem.Agencje to raczej Holandia wtedy jest Worktoday,Tempo-Team.Tez trzeba czekac az wpadnie jakas
do każdego kto pisze że to bzdura...

błagam was, pozwiedzajcie sobie niemcy, nasz kraj to WIEŚ i to w dosłownym tego słowa znaczeniu, oni mają nawet odrzutowe toalety w restauracjach, w lidlu, fauflandzie za 10€ zrobisz zakupy na 5 może i 7 dni, żarcie w maku i kfc kupisz za 5€ oni mają często takie stoiska samoobsługowe z jakościowo dobrymi kanapkami nawet z kurczakiem i innymi za 1-5€ kebaby są duże i
no i to że ludzie na zachodzie są mili to nie jest mit ( ͡° ʖ̯ ͡°) to jak jakiś #!$%@? inny wymiar, wszyscy się śmieją, mają #!$%@?, chętnie zagadują, jak coś to sami pomagają itd. to jest tak creepy a jak jeszcze dodasz ludzi co ci do sklepu przychodzą w szlafroku albo po ulicy łażą poprzebierani jak na karnawał

jprdl
W Polsce mogę stanąć, gdzie chcę i nie muszę uważać na muslimskie dzielnice, gdzie mnie mogą okraść, albo zabić.


@Matti28: ciekawe że w niemczech jest tona muslamskich 'dzielnic' obok kościołów i oni mają na ciebie #!$%@? bo siedzą i handlują/chleją czy mają bekę
w ogóle ogarnijcie xD w niemczech jest tak czyste powietrze że rzeczywistość się wyostrza a jak tam posiedzisz to masz wrażenie że oddychasz innym powietrzem, w polsce jak tylko tu przyjedziesz to mimo zieleni jest ponuro w ch00j a tam rzeczywistość aż bije po oczach

dziwne to wiesz że jesteś w niemczech tak jak wiesz że jesteś w polsce przez 'obraz'