Wpis z mikrobloga

Organizuję prezent dla kogoś kto pasjonuje się fotografią.
Zrobiłem mały wywiad i wybór padł na obiektyw do aparatu nikon D3500.

Udało mi się dowiedzieć, że warto się rozejrzeć pośród dwóch wariantów:
1)ogniskowa 85, teleobiektyw --> do zdjęć w terenie
2)ogniskowa 35, szerokikąt --> do zdjęć rodzinnych

przysłona max 1,8.

Możecie mi doradzić, który model obiektywu tak do 1000-2000 wybrać?

  • 16
@Testujezycie: No nie wiem , obydwa warianty są ok - zależy jakie te szkła ma już w torbie , co to za stałka ?
( pytam bo jak ma np 50mm - to 85mm nie bedzie żadnym urozmaiceniem, więc chyba jednak lepiej szeroki kąt )

Ja bym jednak obstawiał coś jeszcze szerszego niż 35 - ( przy małym sensorze APS-C - 35 mm bedzie jedynie standartem , bez efektu szerokiego kąta
@Testujezycie: Ja bym kupił taki zestaw :

Flasz z dyfuzorem światła

albo / i ( zależy od budżetu )

Statyw i zdalny wyzwalacz migawki - do ujęć nocnych z długimi czasami naswietlania ?
@Agemaker: zdecydowanie się nie zgodzę. Lampa za kilka stówek to super sprawa. Można na spokojnie np. w kościele chrzciny ogarnąć, ca bez lampy będzie trudne. Czy w ogóle fotki w knajpie. Do D3500 jak znalazł.

@Testujezycie: możesz kupić za 1500 fajny zamiennik dla kita który był razem z aparatem. Np. Sigma 17-50 2.8.
@KolejnyMirek ziomek, w kościele nie blyskamy, nigdy. Na jakiś imprezach może sie przydać, ale jeśli nie masz fajnego sufitu żeby odbić światło to efekty będą tak jak z wbudowaną lampą, no ale jak tam chcesz. IMO najlepiej się złożyć w kopertę i niech fotograf sam sobie przeznaczy kasę na to czego mu brakuje.