Wpis z mikrobloga

@matmatmat229: Z dojazdem gdzie/skąd i w jakich godzinach? Autem czy komunikacją?

Wieniawskiego teraz remontują, odmieni mocno te tereny. Przyszłościowo będzie w porządku bo w planach jest przynajmniej kilka dróg, które rozłożą ruch. Do tego czasu będziesz mieć najgorzej w godzinach szczytu przez Paderewskiego/Witolda. Ale to nadal nie jest kosmos. Wszystko zależy od tego gdzie będziesz dojeżdżał bo jest sporo dróg alternatywnych.
@Arrival: aktualnie mieszkam 100km od Rzeszowa, nie wiem gdzie będę pracował i gdzie będę dojeżdżał, jestem sam i będę poruszał się autem.. ceny są dla mnie głównym argumentem tak naprawdę... Bo nie będę płacił ponad 6tys za metr :/ bo mnie zwyczajnie nie stać
@matmatmat229: ostatnio chyba tam nieźle podlało po tych ulewach, ogólnie nie polecam, wąsko, brak sklepów i wszędzie daleko. Większość ofert jest na forum: http://inwestycje-rzeszow.pl/
Jeśli szukasz czego w tym przedziale to sprawdź spółdzielnie Projektant - budują na Słonecznym Stoku. Przynajmniej cała infrastruktura na miejscu (szkoła, żłobek, sklepy, biedronka, kościół, w niedalekiej przyszłości galeria i posterunek policji)
@matmatmat229: W większym mieście warto wiedzieć gdzie będziesz pracował bo dojazdy (zwłaszcza autem) to jest koszt i finansowy i czasowy.
Zakładam, że kupujesz na kredyt. W uproszczeniu za 100k pożyczone płacisz 500 zł raty. Jeśli kupujesz małe mieszkanie np. 50m2 to różnica 1k w cenie daje 50k. Czyli jakieś 250 zł raty więcej. Z tego rata odsetkowa to pewnie okolice 150 zł i to jest realny miesięczny koszt mieszkania w mieszkaniu,
wąsko, brak sklepów i wszędzie daleko


@raz_i2: Wąsko - robią własnie całą Wieniawskiego, za kilka miesięcy będzie super. Ze sklepów przecież są Spar i Delikatesy Centrum pod nosem. Na większe zakupy też niedaleko Leclerc.
"Wszędzie daleko" to znaczy gdzie konkretnie? ;) To jest czysto subiektywne bo każdy korzysta z innych miejsc i dla kogoś rzeczywiście jest wszędzie daleko, a ktoś inny będzie miał wszystko pod nosem.

Dla mnie projektant jest daleko
@Arrival: Np szkoła, przystanek mpk, restauracja, sklepy tez bo np rano po swiezy chlebek to spar czy delikatesy Centrum z buta też średnio. To są przywileje raczej starszych osiedli to normalne. Projektant tez ma swoje wady... np sebki i karyny na ławkach. Trzeba wybrać mniejsze zło ( ͡° ͜ʖ ͡°)