Wpis z mikrobloga

W tym roku posadziłem kilka grup roślin z różnych źródeł. Większość moich papryk padło lub nie wykiełkowało (szkoda gadać, nie chcę się denerwować) więc kupiłem trochę papryk tu, trochę tam. Kilka roślin miałem od @gobi12
Niestety nie miałem czasu na hartowanie krzaczków (po "ogrodnikach" zawsze jest tyle roboty, że na nic nie ma czasu - sami wiecie) więc następnego dnia po odebraniu, poszły prosto do gruntu. Wszystkie rośliny dzielnie to zniosły z wyjątkiem 7pot, który po tygodniu wyglądał jak siedem nieszczęść. Właściwie został tylko patyk z resztką pożółkłych liści, które jeszcze nie zdążyły opaść. Reszta leżała już na dole. Obawiałem się, że krzaczek już się nie podniesie, ale dałem mu jeszcze tydzień. Patrzcie jak walczy! To jest niesamowite, jak roślina walczy o przetrwanie. Wypuszcza nowe liście i pędy z każdego miejsca, gdzie tylko jest to możliwe. Tak, wiem - pewnie będzie za późno na owoce, ale i tak zostanie u mnie do końca jesieni, bo za taką postawę należy jej się nagroda ( ͡° ͜ʖ ͡°)
edit: zdjęcie oczywiście zrobione ziemniakiem, tylko jego miałem pod ręką ;)

#chili #chilihead #papryka #papryczki #chili #ogrod #ogrodnctwo #slonce #warzywa #zainteresowania #hobby #chilizgobim
chuckd - W tym roku posadziłem kilka grup roślin z różnych źródeł. Większość moich pa...

źródło: comment_FueZNMTIL97J8HcjIxgUPCheDgwdLAMo.jpg

Pobierz
  • 4
@chuckd: A według mnie nie będzie za późno na owoce ;P Zobaczysz, że będzie miała i to sporo ;) W takich sytuacjach najważniejsza jest bryła korzeniowa, jeżeli jest dobrze rozwinięta to roślina z praktycznie samej łodygi odbije i będzie się mieć dobrze ;)

Cieszę się, że reszta zniosła w miarę wysadzenie.