Wpis z mikrobloga

Hejo, od dłuższego czasu nachodzi mnie ochota na wznowienie przygody z papierowymi rpgami, tak napotykam na dość poważny problem - ekpia z którą grywałem lata temu już od dawna rozpierzchła się po świecie w związku z tym ewentualni następny będą totalnymi świeżakami, mającymi co najwyżej styczność z planszówkami lub grami wideo. W związku z tym pytanie czy mieliście może styczność z ze starter kitem do 5. edycji D&D? Napotkane po sieci recenzje są nawet pochlebne, ale jednak wolałbym spotkać się z opiniani zwykłych graczy :)

Mam jeszcze dostęp do 3.5 edycji ale z doświadczenia wiem że wprowadzanie zielonych w ten temat to katorga xd. A tak z takim starterem wszystko byłoby "na gotowe", mimo że z najnowszym dnd jeszcze nie miałem styczności.

#gry #grybezpradu #rpg #dnd #dungeonsanddragons taguję też #crpg bo dnd5 to BG 3 ( ͡° ͜ʖ ͡°)
crazysatan999 - Hejo, od dłuższego czasu nachodzi mnie ochota na wznowienie przygody ...

źródło: comment_qE4OdDQ0dh6gQzxODc7XKfcJ6qXbvywg.jpg

Pobierz
  • 9
Starter bardzo dobry, super opisane zasady dla początkujących (zarówno dla graczy jak i MG) i zawiera bardzo fajną przygodę na kilka sesji. Polecam :)

Przy okazji. Niestety REBEL nie udostępnia kart gotowych postaci w wersji PL z zestawu startowego w PDF, dziwna sprawa, bo Wizards of the Coast udostępnia je normalnie w wersji ANG na swojej stronie. Ma ktoś może jakieś skany tych kart postaci? Nie chcę niszczyć tych z zestawu a
@crazysatan999: ze starterem nie miałem do czynienia, ale nauka z samego podręcznika gracza jest dość banalna, ogólnie system jest wg mnie łatwy i przyjazny dla nowych graczy. Jak patrzę na zawartość:

64-page adventure book with everything the Dungeon Master needs to get started

32-page rulebook for playing characters level 1-5

5 pre-generated characters, with character sheet

to osobiście uważam że to średni deal xd Ale ja nie lubię prowadzić gotowych przygód/modułów
@crazysatan999: Miałem do czynienia tylko ze starterem edycji 3.0. Powiedziałbym, że wszystko zależy od budżetu, jakim dysponujesz. Z tego co wiem, przygoda ze startera do piątki jest bardzo dobra (i całkiem długa) i warto kupić ten pakiet chociażby ze względu na nią i rozegrać ją własnymi postaciami z wykorzystaniem pełnych zasad.

W starterze dostajesz też kości i wyciąg z zasad i monster manuala, które mogą wystarczyć na jakiś czas, nim zaopatrzysz
Starter jest naprawdę spoko do rozpoczęcia przygody z dnd 5e. Świetna przygoda, podstawowe zasady. Jedyne czego według mnie brakuje to tworzenia postaci. Dostaje się tam tylko 5 gotowych bohaterów którzy wystarcza do rozegrania przygody. Ale wiadomo zawsze fajniej się gra takimi stworzonymi własnoręcznie