Wpis z mikrobloga

Siema #linux i #thinkpad #lenovo #laptopy
Tutaj pierwszy thinkpad aukcja @Komputronik_pl https://allegro.pl/oferta/lenovo-thinkpad-t480s-ips-i7-16g-512ssd-lte-win10p-7525771269 , tutaj druga aukcja innego sklepu wydaje mi się, żeidentycznego laptopa https://allegro.pl/oferta/lenovo-thinkpad-t480s-i7-8550u-16gb-512ssd-fhd-w10-8085644601 .Chciałbym się Was zapytać skąd się bierze taka rozbierzność w cenach nowych thinkpadów? Wiadomo komputronik ma znaną markę, ale inne sklepy na allegro też mają sporą liczbe kupujących / dobre oceny. Nie rozumiem jak to możliwe, że jest taka przebitka w cenie u komputronika czy może te mniejsze sklepy coś oszukują?
  • 18
@zwier: Jak piszą że to z międzynarodowej to myślę że największe mogą być problemy z gwarancją lub jakąś egzotyczną klawiaturą. Znalazłem raz kuszącą aukcję właśnie T480s z gwarancją itp. jednak klawiatura niemiecka. Zadałem pytanie o gwarancję i dowiedziałem się że obowiązuje tylko na terenie Niemiec.
@zwier: Nie wiem, nie jestem fanem lenovo, bo mam ich sprzęt ( )

Musisz dokładnie prześwietlić firmę. Oficjalnie te laptopy są nowe, ale pochodzą z anulowanych sprzedaży. Coś mi się nie chce wierzyć

Natomiast wstępna (bo wiadomo - nikt nie płaci XD) weryfikacja pokazuje, że raczej sklep zły nie jest (wybitny też nie). Niektórzy narzekają na ceny wysyłek (warto zobaczyć)

Mogą być problemy z gwarancją. Jeśli
@zwier: Przy nowych laptopach to ciężko tanio kupić, jedynie zostaje polować na aukcje używanych (najlepiej z rąk prywatnych) i pytać o warunki gwarancji bo przy tych sumach lepiej ich nie wyrzucić w błoto.
@fervi: @pfd3: Dzięki za pomoc. Jeśli chodzi o cenę to nie mam dużych ograniczeń, chodzi o to że nie chce przepłacać x) Skończy się na tym, że kupie jabłko i tyle bo z tymi lenovo to coś słabo ze sprzedawcami i wyborem
@fervi: Szukam czegoś co odpali linuxa bez zbędnej dodatkowej konfiguracji i utrzyma webstorma/google chrome/pare innych procesów jednocześnie. Stąd koniecznie 16gb ramu : D
@zwier: ostatnio szukałem laptopa pod linuksa i padło właśnie na 480s, dla mnie ważny był wbudowany ethernet i żeby działał z linuksem, z tego co szukałem w necie to działa ok, tylko trzeba pamiętać o aktualizacji firmware, najlepiej jeszcze przed instalacją linuksa, laptop leży od 2 tygodni i czeka aż będzie chwila żeby zainstalować, jeżeli bardzo Ci się nie spieszy to jak się przypomnisz to mogę napisać 2-3 zdania jak działa
@Kryspin013: @zwier: 5130 netto, wersja z i5 8gen i 8GB ramu, dodatkowe 8GB za 495, gdzie to nie wiem, bo to firma kupowała, ewentualnie mogę podpytać gdzie kumpel zamawiał, ten link z allegro to według mnie aż za tanio, z tego co się orientuję to są wersję z modemem lte i/lub folią przez którą ktoś obok nie widzi co masz na ekranie (zapomniałem jak to się nazywa) i przez to