Wpis z mikrobloga

Z okazji 30 lecia czerwcowych wyborów warto też wspomnieć, jak doskonale urządził się w nowej Polsce kościół katolicki, tu na przykładzie pedofila i kustosza z Lichenia ks. Eugeniusza Makulskiego:

Po upadku komuny wpadł na pomysł wybudowania bazyliki-wotum Polski na trzecie tysiąclecie chrześcijaństwa. Budowa rozpoczęła się w 1994 r. i zakończyła po 10 latach. Większej świątyni w Polsce nie ma. Mieści siedem tysięcy wiernych. Nigdy nikt nie zdradził, ile kosztowała.

– Panu Bogu nie wypada wypominać pieniędzy – powtarzał przy każdej okazji ks. Makulski.

Koszt warszawskiej Świątyni Opatrzności Bożej to ponad 190 mln zł. Licheń jest większy.


Bogdan, kierowca księdza:

– Jadąc do Lichenia, nie byłem zdeklarowanym gejem. Dopiero tam, z pomocą księdza Makulskiego, odkryłem to w sobie. Byłem bardzo blisko związany z księdzem Makulskim i zaliczany do najbardziej zaufanych pracowników. Z pieniędzy kościelnych kustosz sfinansował mi kupno domu i darował pierwszy samochód. Ten chevrolet kosztował ponad 40 tys. zł. Oczywiście woziłem księdza, ale to było moje i tylko na mnie zarejestrowane auto. Dostałem je jako prezent.


Wszyscy się najedli:

Pieniędzmi na budowę bazyliki zarządzali członkowie rodziny księdza kustosza: Zdzisław, Eugeniusz, Krystyna, Wiridiana – kuzyni i kuzynki. Miliony płynęły z Polski i z zagranicy. Najwięcej przysyłała Polonia. Wizja siódmej w Europie i jedenastej na świecie świątyni o rozmiarach bliskich Bazylice Świętego Piotra rozpalała serca i otwierała kieszenie. Wszyscy krewni się na niej wzbogacili. Jeden z kuzynów zbudował pod Warszawą willę dla córki (około 2 mln zł), inni rozbudowywali gospodarstwa, kupowali nowe samochody.


Wycinki z artykułu: http://poznan.wyborcza.pl/poznan/7,36001,24841975,pedofilia-w-kosciele-pocztowka-z-lichenia-chlopcy-w-samych.html#s=BoxOpLink

#polska #lichen #kosciol #bekazkatoli #bekazprawakow #4konserwy #neuropa #pedofilia
  • 3