Wpis z mikrobloga

Po znajomośći znajomy mechanik (raczej uczciwy facet) mówi, że może mi nabić #klimatyzacja po taniości w #opel #vectra za max 140zł czynnikiem R134A w #samochody #mechanikasamochodowa

Dość długo już nie nabijałem klimy, i raczej jest na wykończeniu - opla się to?
Od 3 lat tym autem jeżdżę, i nie nabijałem jej jeszcze.

Niech ktoś poradzi co robić, albo o co pytać dodatkowo przed nabiciem :-)
  • 27
  • Odpowiedz
@cogis1213: No a jak od 3-4 lat nie było problemu ze szczelnością, klima przez ten cały czas działała prawidłowo - to jakie są szanse na nieszczelność? :D
  • Odpowiedz
@cogis1213: No a jak od 3-4 lat nie było problemu ze szczelnością, klima przez ten cały czas działała prawidłowo - to jakie są szanse na nieszczelność? :D


@que_e: Ja Ci powiem, że od zera do 99%. U mnie auto ma 12 lat i oprócz mnie nikt się do niego nigdy nie dotykał i do tej pory jeździ tak jak je w fabryce nabili, w poprzedniej firmie natomiast mieliśmy 2 nowe
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Xargo1: Powiem Ci tak, za takie pieniądze to w sumie zastanawiać sie nie będę za bardzo, dostanę wydruk ile odzyskano oleju, czynnika - jal wejdzie z 300 gram to zapłacę z 40zl i z 30 za podłączenie :-) Zastanawiam sie, czy ozonowania tez by nie zrobić w samochodzie
  • Odpowiedz
jal wejdzie z 300 gram to zapłacę z 40zl i z 30 za podłączenie


@que_e: takie stawki to były, ale w 2010. Teraz podłączenie to 100zł i w tym jest zazwyczaj 100g czynnika, każde kolejne 100g to 30zł (najwięcej zmieniło się 2 lata temu, jak UE wprowadziła limity na dystrybucję do obiegu nowego R134a, przez co spadła podaż i ceny wystrzeliły w kosmos)
  • Odpowiedz