Wpis z mikrobloga

Witam, remontuje mieszkanie na 8 piętrze- gdzie jeden pokój jest ustytuowany tak, że od południa do samego zachodu napierdziela słońce i w sumie nie ma żadnej zasłony która mogła by wytworzyć chociaż kawałek cienia. Docelowo salon jest tak gorący w takie upały, że różowa niedaje rady, a dodatkowo jest wyjście na balkon, i się zastanawiam czy przyklejając folię typu lustro "weneckie/fenickie" da radę choć trochę zmniejszyć temperaturę w pokoju? Pokój spory bo połączony z przedpokojem i kuchnią łącznie około 35m2.

W dalekiej przyszłości będe montował klimę oraz rolety zewnętrzne na balkonie, ale w tej chwili nie wyskoczę z 4-7k cebulionów, a docelowo folię na okna zakupił bym za max dwie stówki - tylko czy jest sens?

#remontujzwykopem #remont #budowadomu #okna

  • 12
@munitalp mam pokój z oknem od zachodu. Zawsze latem było gorąco. W zeszłym roku zamontowałem naokienne rolety wewnętrzne w jasnym kolorze i znacznie poprawiło to komfort. Temperatura w pokoju jest teraz na akceptowalnym poziomie. Jak na szybko potrzebujesz to pomyśl nad czymś takim, no i nie jest ciemno :)
Mam taką folię lustrzaną od około 8 lat i zdaje to egzamin, promienie słoneczne odbijają się od niej i w pokoju nie jest już tak gorąco jak wcześniej( okno od zachodu ), trzeba wziąć pod uwagę że taka folia zabiera trochę światła (około 20%) i w pokoju jest nieco ciemniej- ale jest to do zaakceptowania w zamian za poprawę temperatury- Bo wcześniej był dosłownie piekarnik.Lepszym rozwiązaniem są żaluzje fasadowe zewnętrzne.
r.....r - Mam taką folię lustrzaną od około 8 lat i zdaje to egzamin, promienie słone...

źródło: comment_lRuIgPrntaDZBNF9C0qPt69ruWQwC0lV.jpg

Pobierz
@munitalp wszystkie rolety żaluzje itp które zamontujesz od środka poprawia komfort temp ale nie tak jak byś chciał. Po prostu słońce zamiast nagrzewać wnętrze będzie nagrzewać roletę, a dopiero ta będzie nagrzewać wnętrze. Folia odbijająca moze zdać egzamin, spróbuj na jednym oknie. Przyklej i zmierz temp okna z folią i bez. Zobaczysz jaki jest efekt
Folia ratownicza za 2zł i owinąć nią skrzydlo od zewnątrz. A jeszvze lepiej jakby tam wentylacja była pod folią. Tanio szybko i nieinwzyjnie.