Wpis z mikrobloga

Witam, wybieram sie w pazdzierniku na studia, planuje iść na informatyke. Zastanawiałem się nad Łodzią. W internecie znalazłem progi na politechnike łódzką z poprzendich lat ale interesuje mnie tez wydzial fizyki i informatyki stosowanej na UŁ.
Studiuje, studiował lub zna kogos kto studiuje któryś z was? Interesuje mnie tak mniej wiecej ile wynosił próg punktowy w poprzednich latach i ogolnie opinie o tym kierunku na tym konkretnym wydziale.

Korzystając z okazji czy ktoś studiuje informatyke na #pl na WEEIA i jakie macie odczucia?

#ul #studbaza #lodz #informatyka #pytanie
  • 21
@xverten większość znajomych pokończyło inzynierki na PŁ i zadowoleni. Na UŁ miałam znajomych co na informatyce robili licencjat z hejtu w internecie xD, a kumple z polibudy trzaskali im programy zaliczdniowe xd. Co do progów to nie powiem, ale raczej dostać się łatwo, przesiew jest dopiero później ;)
@kt13: Okej dzieki, wlasnie planuje na inzynierke isc no bo lepsza jednak od licencjatu na na UŁ tez maja na jednym wydziale dlatego tez biore ta uczelnie pod uwage
@niepanimaju: wiem to ze moglbym juz gdzies znalezc prace ale no studia daja mi mozliwosc wyjechania do jakiegos wiekszego miasta, znalezienia tam czeogs fajnego pozniej bo wiocha here i w aktualnym miejscu zamieszkania byloby ciezko. A tak to naucze sie czegos,
A tak to naucze sie czegos, zdobede papierek (rodzice nadal uwazaja ze to b wazne).


@xverten: 5 lat #!$%@? dla papierka xD ktory i tak jest gowno warty

A interesuje sie ostatnio duzo cyberbezpieczenstwem


@xverten: no to bedziesz mial przez te 5 lat moze ze 3 zajecia o bezpieczenstwie
@niepanimaju: nie do konca #!$%@?, zawsze moze mi sie kiedys przydać a w miedzyczasie sam chce sie doksztalcac z jezykow i tego bezpieczenstwa. I wiem ze za duzo mnie o tym tam nie naucza dlatego napisalem to nawet pod koniec
@kt13: wlasnie widzialem ze na pł progi nie sa az tak duze wiec na uł powinno byc podobnie. W poprzednich latach dostalbym sie z nadwyzka okolo 70 punktow na WEEIA bo jestem glupi i nie pisalem rozszerzonej matematyki i po prostu boje sie ze jakos progi wzrosna i #!$%@? z tego bedzie XD
@niepanimaju: dokładnie, ja się w porę otrząsnąłem i zrobiłem tylko inżynierkę, ale i tak 3,5 roku poszło w #!$%@?. Zmarnowałem tylko pieniądze rodziców. W IT liczą się tylko umiejętności. Programowanie, grafika, hardware. Nawet sieciowcem należy zostać samemu poprzez certyfikację, bo polskie uczelnie nie mają infrastruktury.

@xverten: wiem, że Ci nie przetłumaczę, jesteś młody i wiesz lepiej, ale studia IT należy sobie rozbić o kant dupy ;)
@niepanimaju: @prohackuser: Ja dobrze to rozumiem ze 90% sam sie bede musial nauczyc dlatego planuje tylko 1 stopien studiow. Moze to tez przez podejscie rodziców.
Wiem, że mogłbym pojsc na cos na czym nauczylbym sie w #!$%@? i nie musialbym juz nigdy sie uczyc nic ale po prostu chce isc na cos co mnie interesuje i co sprawia mi przyjemność. Mialem juz jendo podejscie do studiowania. Poszedlem na cos praktycznego
@niepanimaju: na magisterce podobno wiecej gównoprzedmiotów. Na FTIMSie doszło do takiej sytuacji, że specjalizacja z sieci i baz danych miała mniej przedmiotów związanych z tą specjalizacją niż specjalizacja grafika, która mogła w ramach przedmiotów obieralnych wybrać przedmioty dotyczące sieci i baz danych. Ci, którzy skończyli mgr przyznają, że niczego nowego się prawie w ogóle nie nauczyli. Natomiast z inżynierskich studiów i ci na IFE i ci na FTIMSie byli zadowoleni, o
@xverten: w zeszłym roku było coś około 380, łatwo się było dostać, ja idę w tym roku właśnie na inf na weeia jako drugi kierunek ( ͡° ͜ʖ ͡°)

ogólnie wydaje mi się, że z każdym rokiem jest łatwiej się dostać, to samo z innymi kierunkami studiów

a ogólnie to weeia jest jak najbardziej spoko :d