Wpis z mikrobloga

Mam taką małą zagwozdkę. Istnieje pewien cmentarz (a może już nie istnieje) według map google i na to wychodzi, że według google street view jest w lesie. Znajduje się 13km na wschód od miejscowości Wałcz w miejscowości Czapla. Załączam mapkę. Strasznie mnie ciekawi czy istnieją tam jeszcze pozostałości tego cmentarza, bo jest tam pochowana zmarła siostra mojej mamy. Miała może z 8 lat jak zmarła i jest tam ponoć betonowa płyta. Niestety było to około 1956 roku, dziadkowie stamtąd wyjechali po jej śmierci. Krótko tam mieszkali i powierzyli opiekę nad grobem sąsiadom. Dziakowie już nie żyją, kontaktu z tamtymi ludźmi nie ma, miejscowość jest odległa o 4,5h od mojej, a strasznie korci mnie sprawdzić to miejsce. Zna ktoś może tamte tereny? wołam ludzi z #walcz i #pila #wykopefekt
brunetroll089 - Mam taką małą zagwozdkę. Istnieje pewien cmentarz (a może już nie ist...

źródło: comment_MRVjgr6KKzWGLEiavT0S9mXADRMb5M2e.jpg

Pobierz
  • 10
@adrian_13371 dzięki na pewno kiedyś skorzystam to się odezwę wcześniej :) to pewnie znasz rodzinę która miała się opiekować grobem albo jesteś ich przodkiem. Wiem na pewno, że jedni sąsiedzi to chyba Hofman się nazywali, a drudzy zapomniałem, muszę dopytać. Z tego co widziałem po zdjęciach i komentarzach to nadal ktoś tam o te groby dba.