Wpis z mikrobloga

Czy mamy kogoś na wykopie kto byłby mi wstanie pomoć z moją koncepcją odnośnie tatuażu? Wrzucam tagi #rysunek #szkic #rysujzwykopem #sztuka

Mianowicie 5 lat temu w studio zrobiłem sobie tatuaż z napisem Carpe Diem. Dotyczy on ważnego wydarzenia w moim życiu i mam do niego wielki sentyment. Doszedłem do wniosku, że teraz czas coś do niego dodać żeby ten bark nie był taki pusty. Kwota jaką dysponuje to 1000 pln.

Nawiązując do słów z pieśni Horacego "Chwytaj dzień, bo przecież nikt się nie dowie jaką nam przyszłość zgotują Bogowie"

Wyobrażam sobie to tak - od litery "D", w górę, znajdowałoby się pióro, które do połowy okalałoby napis, natomiast pod samym napisem znajdowałby się anioł, który w ruchu, desperacko próbowałby dotknąć pióra, jednak ostatecznie by go nie dotykał. Nawiązywałoby to do części "bo przecież nikt się nie dowie jaką nam przyszłość zgotują Bogowie". Pióro symbolizowałoby szczęście - które znajdowałoby się przy aniole, jednak on nie byłby w stanie go "chwycić". Byłoby to też wspaniałe nawiązanie do mojej pasji, którą niegdyś było pisanie wierszy i członkostwo w grupie poetyckiej. Całość tatuażu wyobrażam sobie idącą bardziej w styl klasyczny, realistyczny. To oczywiście tylko moja początkowa koncepcja i jestem otwarty na wszelkie propozycje. Macie może jakieś inne pomysły w jaki sposób mógłbym nawiązać do tego fragmentu pieśni Horacego? Lub czy ktoś byłby w stanie zrobić mi poglądowy szkic tego co opisałem?

Z góry dziękuję za wszystkie propozycje :)
#tatuaze #tatuaz #tattoo #poezja #pytanie #studio #niebieskiepaski #rozowepaski #moda
okociskoko - Czy mamy kogoś na wykopie kto byłby mi wstanie pomoć z moją koncepcją od...

źródło: comment_RTZD1rvRlJC8dDtS4UwVwzYvNjT7euWu.jpg

Pobierz
  • 3
@oko_ci_skoko: Nie widzę możliwości zrobienia tego realistycznie + połączenia z obecnym tatuażem. Wyjdzie słabo. Proponuje pójść do dobrego tatuażysty (kieruj się nagrodami na Warsaw Tattoo Konwent, jeżeli nie potrafisz sam ocenić), przedstaw swój pomysł i niech zaprojektuje Ci nowy tatuaż od początku. Raczej nie będzie problemy z zakryciem obecnego. A w nowym projekcie będzie łatwiej wpleść to "carpe diem" i połączyć z motywami, o których piszesz.