Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Krótkie pytanie - w jaki sektor iść, żeby było łatwo dostać pracę po rzuceniu studiów z IT (IV sem, inżynierskie)?
Często pracodawcy patrzą na to czy ktoś ma studia czy nie, stąd to pytanie - może w jakimś sektorze IT jest bez papierka łatwiej.
Jeśli chodzi o programowanie - rzecz jasna na studiach głównie był katowany C++, natomiast we własnym zakresie uczę się.. w sumie wszystkiego po trochu, żeby wybadać co mnie najbardziej interesuje, jak już dojdę do wniosku co najbardziej lubię robić, to wtedy zacznę pisać jakieś sensowniejsze programy, tworzyć projekty, żeby mieć "portfolio" na githubie. Natomiast na chwilę obecną największą uwagę przykuwam do Kotlina i Fluttera.
Z sieci i linuxa nie jestem zbyt dobry, więc tego raczej nie rozważam.
Dziękuję za odpowiedzi

#programista15k #programowanie #it

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Dodatek wspierany przez: Wyjazdy dla maturzystów
  • 7
Skoro jesteś na 4 semestrze to ja bym zacisnął zęby i dokończył te studia. Będziesz miał(a) dodatkowy czas, żeby podjąć decyzję co dalej a do tego papierek na koniec. Na ostatnim semestrze na pewno będzie mniej zajęć, bo seminarium sporo zje, a jak się dogadasz to pewnie nie będziesz musiał(a) chodzić.
I mówie to jako ktoś, kto przerwał studia magisterskie po pierwszym roku. Przez 90% czasu nie żałuję tej decyzji, ale jednak
@AnonimoweMirkoWyznania: w którym roku ty żyjesz? Już prawie nikt na studia nie studia w Polsce to ... No chyba że jesteś po samogłoskach AGH, UW, PWr, UJ czy jakimś innym "prestiżowym" kierunki infy gdzie jest wysoki poziom i trzeba było napisać matematyke rozszerzona na 90% to jest po prostu większe prawdopodobieństwo że gość nadaje się do pracy i pewnie przychylniej na taka osobę popatrzą.

Ale liczy się to czy umiesz programować,
@MikelThief: a ty nie wiesz z czego jest zbudowany silnik w aucie i jak działa, jakie reakcję zachodzą. A potem jedziesz ulica i patrzysz na cymbała co nie wie jak działa silnik. No ale w kursie na prawo jazdy tak było to musi być dobrze
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@wykopek12345: ale ja nie jestem mechanikiem. Twój argument jest inwalidą

To tak jakbym był użytkownikiem jakiegoś oprogramowania. Nie muszę siedzieć jak działa w środku żeby go używać. Trafiło do pustej główki?