Wpis z mikrobloga

@yeruvoci: Cześć Mireczki uruchamiam dziś z rana Xamppa a tu takie zaskoczenie. Ni cholery nie mogę się dostać do phpMyAdmina, próbowałem coś z consolą działać nic.
Najlepsze jest to że nic nie zmieniałem, tylko aktualizacje windowsa 8 miałem
Mam taki komunikat tylko - mysqlirealconnect(): (HY000/1130): Host 'localhost' is not allowed to connect to this MariaDB server

EDIT, ewentualnie gdzie znaleźć pliki bazy danych aby je skopiować i wgrać od nowa, bo nie mam backupu bazy

Help me pliss, bo pracę nad projektem trzeba zaczynać
#pomocy #php #programowanie #programista15k #mysql
źródło: comment_9d5NAhP8j9aRsfWBKtNPTweX3pYFK74Q.jpg
  • 22
@yeruvoci: o ile dobrze widzę, to wszystko co trzeba masz napisane ;) serwer nie może połączyć się z bazą danych. Sprawdź czy baza stoi, szczególnie jak jest na localhoście to mi sie zdarza, że po restarcie kompa się zacina i po prostu trzeba ją zrestartować, jeżeli to nie to to sprawdź czy masz prawidłowy url, login i hasło do bazy danych. Jeżeli to nie to to sprawdź czy coś się nie
@yeruvoci: ja nigdy nie korzystałem z tego xamppa i nie pisałem w php, mój sposób działania opisałem w oparciu o doświadczenia w javie. Na Twoim miejscu spróbowałbym się teraz przez konsolę połączyć z tym serwerem mysql jako root, utworzyć nowego użytkownika, dać mu wszystkie prawa i wtedy przy pomocy tych nowych danych próbowałbym się połączyć z mysqlem
@yeruvoci: tutaj w najbardziej plusowanej odpowiedzi facet mówi jak ustawić nowe hasło do roota (jeżeli nie wiesz/nie pamiętasz jakie jest), jak już je ustawisz albo jeżeli je pamiętasz to ściągnij np. dbeavera/mysql workbench/coś innego i przy pomocy tych danych roota się połącz z mysqlem, wtedy z poziomu dbeavera będziesz mógł utworzyć nowego użyktownika
@yeruvoci: W sensie masz na 100% prawidłowe dane do roota i przy pomocy mysql workbench nie możesz się podłączyć do bazy? W takim razie myslę, że bym tego całego xamppa właśnie zreinstalował. Tylko sprawdź czy usuwając xamppa nie usuniesz swoich wszystkich projektów z nim powiązanych (nigdy z niego nie korzystałem). Nie do końca wiem co masz na mysli mówiąc wyłuskać, w sensie zreinstalować samą bazę danych? nie wiem czy tak się
@yeruvoci: bazę danych to musiałbyś dumpem uzyskać. Jak masz linuxa to terminal >mysql && mysqldump --all-databases > dump.sql . Na windzie też tak możesz albo tym workbenchem mysql.

A co do tego to chodzi mi żebyś w tym localhost/phpmyadmin dodał tego usera. Tak chyba możesz?
@yeruvoci Z tego co kojarzę, od którejś aktualizacji MySQLa przestało działać połączenie na "localhost". Wystarczy ustawić host na 127.0.0.1 i po problemie :p