Wpis z mikrobloga

Cześć Mirki,
Zdechła mi płyta główna i jestem zmuszony kupić nową, ale w związku z tym że mam dość starą platformę (5820k na Asrock Fatality) postanowiłem przejść na Ryzena. Wiem że w lipcu ma wyjść nowa seria Ryzenów, ale potrzebuję coś na teraz bo robota stoi. Plan jest taki by teraz kupić płytę + Ryzen 2600, a jakiś czas po premierze nowych zmienić procka na coś z najnowszej serii. Całą resztę bebechów zostawiam.
I tutaj proszę o poradę
- jaka płyta, jaki chipset? B450 jest ok? na oku mam 2 płyty:
https://www.x-kom.pl/p/448022-plyta-glowna-socket-am4-gigabyte-b450-aorus-elite.html
https://www.x-kom.pl/p/441255-plyta-glowna-socket-am4-msi-b450-tomahawk.html

- czy do płyty B450 będę mógł później wstawić Ryzena 3000? (z tego co czytam wygląda na to że tak?)

- mam dwa zestawy pamięci - Kingston HyperX Fury 2666 2x8gb i Corsair Vengeance 3000 4x4gb - czy będą współpracować z Ryzenem i który zestaw lepiej zamontować?

Z góry dzięki za pomoc ;)

#komputery #pcmasterrace #it
  • 8
czy do płyty B450 będę mógł później wstawić Ryzena 3000? (z tego co czytam wygląda na to że tak?)


@d00die: tak, ale niezbędna będzie zapewne aktualizacja biosu.

- mam dwa zestawy pamięci - Kingston HyperX Fury 2666 2x8gb i Corsair Vengeance 3000 4x4gb - czy będą współpracować z Ryzenem i który zestaw lepiej zamontować?


@d00die: Ryzeny lepiej pracują z dwoma modułami niż z czterema, mniej obciąża to kontroler pamięci, ale
@d00die: Składałem ostatnio z @x-kom Ryzen 2600, MSI B450-A Pro i G.Skill Aegis 3000 mhz i to jest jakiś dramat, odsyłam w tym tygodniu komputer na gwarancję. Po ok. 2 tygodniach, po kolejnym zawieszeniu sie komputera, zorientowałem się, że w x-komie tragicznie ustawili ram w biosie na jakieś 2600 mhz, to po zresetowaniu ustawień biosu do ustawień domyślnych komputer dalej się zawieszał i wyrzucał błędy, a teraz przy uruchamianiu mam tylko
@vlodek2532: Nie mam zielonego pojecia co się dzieje z tym komputerem i zaczynam być #!$%@? na siebie, że nie wziałem trochę droższego zestawu od Intela. AMD miało być super i łatwe w użytkowaniu, a od miesiąca krew mnie zalewa, bo nie wiem czy to wina sprzętu czy coś jest źle skonfigurowane. A od piątku w ogóle nie chce się uruchomić windows... Mam nadzieję, że w x-komie nie będzie problemów z naprawą