Wpis z mikrobloga

#niemcy #emigracja #automatyka
Nie pisałem długo, bo nie było mnie na mirko chyba z 3 lata, miesiąc temu postanowiłem wrócić zobaczyć co u was słychać ( ͡° ͜ʖ ͡°) a tym samym ożywić mój tag #automatykwniemczech
W moim życiu prywatnym jak i zawodowym sporo się przez ten czas wydarzyło, przeprowadzka do nowego mieszkania, pracy nie zmieniłem, choć szukałem i byłem na kilku rozmowach. Btw jeśli ktoś rozważa emigracje do DE i jest po studiach technicznych lub będzie niedługo kończył, to teraz jest bardzo dobry czas, bo brakuje ludzi.
Teraz już nie robie na produkcji, pracuje głównie przy biurku testując nowe rozwiązania czy pomagam przy współtworzeniu projektów. Co do zarobków to tu też nie moge narzekać, bo w ciągu troche ponad 4 lat podwoiłem swoją stawke, więc tu naprawde progres jest. A teraz jestem na szkoleniu z CAN Open w centrali Wago w Minden (pic rel). Nie wiem jak coś chcecie to pytajcie ( ͡° ͜ʖ ͡°) z fartem.
eugeniusz_geniusz - #niemcy #emigracja #automatyka 
Nie pisałem długo, bo nie było mn...

źródło: comment_q2VrZDh8VUdgb6U8LGUeCvLHljOl1GsQ.jpg

Pobierz
  • 14
@lukjan W sumie ja mogę odpowiedzieć, bo mój niebieski pracuje w ur.
Ogólnie w Niemczech ur uważane jest za brudną robotę, z zarobkami szału nie ma (12-15 eur/h), studiów nawet nie trzeba, tylko technik/Ausbildung plus min. B1 niemiecki i słownictwo techniczne.
W Polsce potrzebne są studia #pdk
W obu przypadkach potrzebna jest wiedza nt silników, pneumatyki, trochę hydrauliki, plc, no I przede wszystkim sterowania elektrycznego. Jednym z zadań rekrutacyjnych może być np.