Wpis z mikrobloga

Zakład kupił maszynę. Ogromne bydle. Zakup z połowy maja na ok €800k. Umówili się, że do końca maja zapłacą Chińczykom pewną część ceny. Ci po otrzymaniu płatności zaczęli demontaż maszyny i pakowanie. Szczegóły pakowania, wagi, rodzaje kontenerów itd. dostałem 10 czerwca.

No i tak. Mam w Szanghaju 3 kontenery 40" open top, każdy po 16 ton. Dyrekcja nakazuje ściągnąć te kontenery tu na południe Polski do końca lipca. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Póki co... to jedyne co znalazłem, to data wypłynięcia 1 lipca, wpłynięcie do Gdyni 9 sierpnia. I to jeszcze w ogóle nie potwierdzone. Tak typowo na Polaka. Szybko, niedokładnie, a jak pracownik mówi, że jest za późno i nie da rady, to jego wina, bo się mało stara.

Z uwagi na dobrą koniunkturę i ostatnie umowy, chyba wystąpię o pomoc do wojska USA, które tu stacjonuje. Myślę, że kontenery da radę sprowadzić do Polski jeszcze w lipcu, ale będziemy potrzebować do tego bombowiec B-52. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#logistyka #transport #spedycja #korposwiat
  • 9
@red7000: Pewnie dałoby się nieco skrócić czas dostawy wyładowując kontenery w Rotterdamie bądź Hamburgu i targając je drogami. Ale z tym też może być różnie, zależy jak bardzo Ci się chce z tym babrać.